catrw catrw
799
BLOG

Gra pozorów, czy atak ISIS?

catrw catrw Terroryzm Obserwuj temat Obserwuj notkę 51

Gra pozorów, czy atak ISIS?

https://twitter.com/i/status/1771235159045730545

https://twitter.com/i/status/1771233712744599588

https://twitter.com/i/status/1771231360255983754

https://twitter.com/i/status/1771229797135405150

https://twitter.com/i/status/1771255700993245371

https://twitter.com/i/status/1771270141621252312

https://twitter.com/i/status/1771260694064767358

https://twitter.com/i/status/1771262959286710551
Prasa amerykańska donosi, że na polecenie Prezydenta Joe Bidena, ambasada USA ostrzegła Rosję przed atakiem terrorystycznym, a Putin to zignorował....

Dlaczego tak się stało?

W piątek wieczorem, czasu moskiewskiego, czterech lub pięciu (?) uzbrojonych mężczyzn weszło do Sali Koncertowej  Crocus City Hall w Krasnogorsku w północno-zachodniej Moskwie i otworzyło ogień do tłumu.

 Przed opuszczeniem tego obszaru zabili co najmniej 40 osób i ranili ponad 100 kolejnych (nowe dane -143 zabitych i ponad 150 rannych.).

Na filmie widać, że byli to ludzie słabo wyszkoleni ale zdeterminowani.

Dwóch napastników miało problemy z wymianą magazynków....

Żołnierz broń powinien składać i rozkładać z zamkniętymi oczami...myślę, że jeszcze to potrafię.

Choć ISIS szybko przyznało się do odpowiedzialności.

Dmitrij Miedwiediew, zastępca szefa rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, zasugerował, że Ukraina stoi za atakiem i zagroził popełnieniem okrucieństw, których Rosjanie do tej pory nie popełnili...

Miedwiediew pominął informacje o starciach w Inguszetii i Dagestanie gdzie jest mała islamska rebelia. 3 marca w Inguszetii siły specjalne Rosji zabiły 6 inguskich bojowników mających związki z ISIS.

7 marca ambasada USA w Moskwie wydała publiczne ostrzeżenie, że zbliża się atak terrorystyczny na salę koncertową.

Do amerykańskiego ostrzeżenia dołączyły podobne ostrzeżenia z wielu zagranicznych ambasad w Rosji ( Wielka Brytania, Kanada, Niemcy, Szwecja, Korea Południowa, Łotwa i Czechy).

W reakcji na te informacje FSB zneutralizowała komórkę ISIS na przedmieściach Moskwy. 9 marca Komitet Bezpieczeństwa Narodowego Kazachstanu (KNB) potwierdził doniesienia medialne, że dwóch obywateli Kazachstanu zostało zabitych przez siły porządkowe w Rosji.

Dwa dni wcześniej, 7 marca, rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała, że powstrzymała komórkę Państwa Islamskiego w prowincji Chorasan (ISKP) przed przeprowadzeniem ataku terrorystycznego na synagogę.

"Na terytorium obwodu kałuskiego wstrzymano działalność Wilayat Khorasan, komórki afgańskiego oddziału międzynarodowej organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie, która jest zakazana w Rosji, a której członkowie planowali dokonać aktu terrorystycznego przeciwko jednej z żydowskich instytucji religijnych w Moskwie" – podała FSB w oświadczeniu dla państwowej agencji informacyjnej TASS.

Kaługa to region na południowy zachód od Moskwy.

W tym czasie FSB nie ustaliła, ile osób zginęło, ani ich narodowości, chociaż na nagraniu widać było dwa ciała.

Niezależne rosyjskie media Astra poinformowały 8 marca, że podczas nalotu na prywatny dom we wsi Koriakowo w obwodzie kałuskim zginęło dwóch mężczyzn. Astra zidentyfikowała zmarłych jako 35-letniego Sabita Ashiralieva i 32-letniego Dżanibeka Taskulaeva, obywateli Kazachstanu.

Raport Astry cytuje przedstawicieli służb bezpieczeństwa, którzy twierdzą, że obaj mężczyźni przybyli do Rosji 28 lutego. Obywatele Kazachstanu, podobnie jak obywatele pozostałych krajów Azji Centralnej (z wyjątkiem Turkmenistanu), nie potrzebują wizy, aby wjechać do Rosji na okres do 90 dni.

W oświadczeniu KNB potwierdzono "obywatelstwo kazachstańskie i przybycie tych dwóch osób do Rosji" i stwierdzono, że kazachstańskie władze współpracują z FSB.

Telewizja Meduza podkreśliła, że 19 marca Władimir Putin odrzucił ostrzeżenia amerykańskich dyplomatów dotyczące potencjalnego ataku terrorystycznego na gęsto zaludniony obiekt w Moskwie. Rosyjski przywódca potępił amerykańską przestrogę jako "szantaż" ze strony Zachodu, mający na celu "zastraszenie i destabilizację naszego społeczeństwa".

 Atak na salę koncertową pokazuje, że akcja FSB nie zakończyła się zniszczeniem komórki ISIS 7 marca.

Prawdopodobnie Rosjanie zlikwidowali I grupę uderzeniową terrorystów. Nie udało im się zlikwidować grupy osłonowej i II grupy uderzeniowej.

II grupa miała ludzi gorzej wyszkolonych, co pokazuje film i problemy z magazynkami.

Teraz jest wielka obława w Moskwie i Rosji.

Dlaczego pomimo ostrzeżeń koncert nie miał żadnych zabezpieczeń.

Na uwagę zasługuje fakt, że rosyjskie ratownictwo medyczne tym razem lepiej zareagowało niż w przypadku ataku na teatr na Dubrowce.

.....................................................................................................................

ISIS wydało teraz dodatkowe oświadczenie, w którym przyznaje się do odpowiedzialności za wczorajszy atak terrorystyczny na salę koncertową Crocus w stolicy Rosji, Moskwie; publikując jednocześnie zdjęcie napastników zaledwie kilka minut przed rozpoczęciem strzelaniny, na którym wyraźnie widać te same stroje kilku terrorystów, którzy zostali dziś aresztowani przez rosyjskie siły bezpieczeństwa w obwodzie briańskim.

imageFSB twierdzi, że zatrzymała czterech podejrzanych o atak i przetrzymuje co najmniej 11 innych, którzy mogą być powiązani z ISIS-K. Wszyscy czterej podejrzani pochodzą z byłej radzieckiej republiki Tadżykistanu, która graniczy z Afganistanem.

..............................................................................................

Nowy wątek FSB przekazała informatorom CIA w ISIS materiały o potencjalnym zamachu ISIS w Moskwie.

A ci Amerykanom...


Klasyczna gra w stylu Carskiej Ochrany?


..


.

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka