catrw catrw
622
BLOG

Kampanie prezydenckie w USA przygotowują się do debaty

catrw catrw USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 27

Kampanie (sztaby) prezydenckie w USA przygotowują się do debaty

https://edition.cnn.com/2024/06/24/politics/trump-biden-debate-expectations-analysis/index.html

https://www.wsj.com/politics/elections/trump-biden-debate-lessons-rematch-38dedfae

https://www.theatlantic.com/national/archive/2024/06/trump-biden-presidential-debate-washington-week/678771/

image
Kilka uwag...

Debata będzie miała miejsce w czwartek, czy będzie miała wpływ na wybór?

- i tak, i nie....

Na scenie debaty każdy z kandydatów staje przed testem, aby udowodnić, że ma to, czego potrzeba, aby być na urzędzie. Dla Trumpa debata będzie jednym z pierwszych publicznych wystąpień przed publicznością od czasu opuszczenia Białego Domu.

Donald Trump lubi przedstawiać się jako outsider na scenie debaty. Przerywa, próbując wytrącić sparingpartnera z rytmu. Joe Biden od czasu do czasu staje się uszczypliwy i ma zwyczaj mówienia prosto do kamery. Oboje od czasu do czasu bawią się w moderatorów, zadając sobie nawzajem pytania.

Jest nowe spojrzenie na Joe Bidena.

Po miesiącach wyśmiewania prezydenta Joe Bidena jako upośledzonego poznawczo "zombie z martwym mózgiem", który nie może dokończyć zdania ani zejść ze sceny, były prezydent Donald Trump i jego kampanii.

O dziwo, nagle Biden przekształcił się w "godnego dyskutanta", kogoś o znacznych zdolnościach i weterana politycznego, którego według Trumpa i jego podwładnych nie należy lekceważyć.

Zmiana zespołu Trumpa jest niezwykła, biorąc pod uwagę ich nieustanny atak na Bidena. Wskazuje to na ich możliwe obawy, że ustawili niepotrzebnie nisko poprzeczkę dla występu prezydenta przed czwartkowym starciem organizowanym przez CNN w Atlancie.

Gubernator Dakoty Północnej Doug Burgum, prawdopodobny kandydat Trumpa na wiceprezydenta, próbował w niedzielę zresetować równowagę w programie CNN "State of the Union". "Facet ubiegał się o urząd kilkanaście razy. Czterokrotnie startował w wyborach prezydenckich. Prowadzi kampanię od czasu objęcia urzędu przez prezydenta Nixona" – powiedział. "Ten facet ma tę zdolność".

Trump zabezpiecza się również przed silniejszym niż oczekiwano pokazem Bidena, sugerując, że jego przeciwnik zostanie nafaszerowany „narkotykami”, aby zapewnić sobie dobry wynik.

Tymczasem kampania Bidena intensyfikuje swoją nową próbę przedstawienia Trumpa jako "niezrównoważonego" przestępcy, który jest moralnie potępiony, chce przynieść korzyści swoim bogatym przyjaciołom i nie nadaje się do powrotu do Gabinetu Owalnego. Kampania prezydencka, która w tym tygodniu obchodzi drugą rocznicę odwrócenia decyzji w sprawie Roe przeciwko Wade i uczynienia aborcji kluczową kwestią wyborczą, obiecała w niedzielnej notatce, że bezpośrednie starcie w końcu pokaże wyborcom kontrast, który zdaniem Bidena zdyskwalifikuje Trumpa.

"Czwartkowa debata będzie jednym z pierwszych momentów tej kampanii prezydenckiej, w którym większa część amerykańskiego elektoratu będzie miała okazję być świadkiem trudnego wyboru.

Obaj kandydaci przygotowują się do występu.

Donald Trump przeprowadził coś, co zostało opisane jako fora polityczne z Republikanami, w tym z senatorem z Florydy Marco Rubio. A gubernator Dakoty Południowej Kristi Noem miała kilka rad dla byłego prezydenta w programie NBC "Meet the Press" w niedzielę. "Nie sądzę, że musi w ogóle wchodzić w tę debatę, ponieważ będzie miał tak wiele dobrych rzeczy do omówienia, w przeciwieństwie do polityki Joe Bidena" – powiedziała.

Wiatr już wieje w pańskie plecy, panie Trump. Niech Biden mówi, bo jest duża szansa, że zrobi zwarcie. Niech Biden wygłasza swoje argumenty o tym, jak jest twórcą miejsc pracy, a następnie, linijka po linijce...

To debata Trumpa do przegrania?

Były prezydent musi tylko pokazać, że jest energiczny, potrafi zadawać i przyjmować ciosy oraz powalić przeciwnika w prezydenckim stylu. Trump musi powstrzymać się od ataku i pozwolić Bidenowi mówić.

Niech jego własne wady i problemy ze zdrowiem będą transmitowane bez zakłóceń do dziesiątek milionów widzów. Powściągliwa postawa Trumpa, by nie atakować w takiej sytuacji, może nawet przekonać niektórych umiarkowanych.

Biden przygotowuje się w odosobnieniu w  Camp David u jego boku jest szef personelu Białego Domu Ron Klain, który od pokolenia przygotowywał Demokratów do debat prezydenckich, oraz inni wieloletni lojaliści, w tym Mike Donilon, Bruce Reed, Anita Dunn i Steve Ricchetti. Były doradca Obamy w Białym Domu i osobisty prawnik Bidena, Bob Bauer, który według źródeł grał rolę Trumpa w przygotowaniach do debaty.

Ponoć obaj kandydaci są w formie?

Mimo to Biden musi ćwiczyć stanie bez pochylania się...przez co najmniej 90 minut. 

...

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka