To i owo
Przez poznanie do poznania...
7 obserwujących
338 notek
85k odsłon
178 odsłon

Rekordowa liczba pracujących w USA

Wykop Skomentuj2

Rekordowa liczba pracujących w USA

Liczba osób zatrudnionych w Stanach Zjednoczonych osiągnęła rekordowy poziom 157 288 000 w lipcu 2019 roku, wynika z opublikowanego raportu Bureau of Labor Statistics.

To jest o 283.000 osób więcej w porównaniu z liczbą 157.005.000 osób zatrudnionych w czerwcu.

Stopa bezrobocia utrzymywała się na stałym poziomie, w lipcu na poziomie 3,7 procent, podobnie jak w czerwcu.

Według raportu o zatrudnieniu, cywilna nieinstytucjonalna populacja w Stanach Zjednoczonych wynosiła 259.225.000 osób w lipcu. Obejmowały one wszystkie osoby w wieku 16 lat i starsze, które nie mieszkały w instytucjach (takich jak więzienia, domy opieki lub szpitale opieki długoterminowej). Spośród tej cywilnej populacji pozainstytucjonalnej 163 351 000 osób znajdowało się w na rynku pracy, co oznacza, że albo mieli pracę, albo aktywnie szukali jej w ciągu ostatniego miesiąca. To równało się wskaźnikowi aktywności zawodowej 63,0 procent, wzrost z 62,9 procent w czerwcu.

Z 163 351 000 osób, które znajdowały się w sile roboczej, 6 063 000 było bezrobotnych, co równało się stopie bezrobocia 3,7%.

Pozostałe 157 288 000 osób miało pracę, co dało rekordową liczbę zatrudnionych w zeszłym miesiącu.

W sumie gospodarka dodała ponad 6,2 miliona miejsc pracy od czasu wyboru prezydenta Donalda Trumpa.

image

Branża edukacyjna i służby zdrowia doprowadziły do wzrostu liczby miejsc pracy w lipcu, dodając 66 000 miejsc pracy. Sektor usług profesjonalnych i biznesowych odnotował drugi największy wzrost liczby miejsc pracy, co stanowi wzrost o 38 000 miejsc pracy. Zwiększyły się również miejsca pracy w przemyśle, uzyskując w lipcu 16 000 miejsc pracy, w tym 7200 miejsc pracy w produkcji pojazdów silnikowych i części. Od czasu wyborów prezydenta przemysł wytwórczy dodał 523 000 miejsc pracy i dodał 157 000 miejsc pracy w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

image

 Nominalne średnie wynagrodzenie godzinowe wzrosło o 3,2 procent w ciągu ostatnich 12 miesięcy, co oznacza dwunasty miesiąc z rzędu, w którym wzrost płac w ujęciu rocznym wynosił 3 procent lub powyżej .
image
 Przed 2018 r. średnie wynagrodzenie godzinowe nie osiągnęło 3 procent w ciągu 10 lat (od kwietnia 2009 r.).  

Nominalny wzrost płac przyspieszył od czasu uchwalenia ustawy o cięciach podatkowych i zatrudnieniu (TCJA). Biorąc pod uwagę inflację, istnieją dowody na to, że rosną również płace realne. Na podstawie najnowszych danych indeksu cen konsumpcyjnych wydatków osobistych (PCE) z czerwca, inflacja w ubiegłym roku wyniosła 1,4 procent, a na podstawie najnowszych danych o cenach konsumpcyjnych (CPI-U) z czerwca, inflacja w przeszłym roku wynosiła 1,6 procent (dane o inflacji w lipcu nie są jeszcze dostępne dla żadnej z serii).

Odrębne badanie gospodarstw domowych opublikowane przez BLS pokazuje, że stopa bezrobocia pozostała w lipcu na poziomie 3,7 proc., dzięki czemu lipiec był siedemnastym kolejnym miesiącem na poziomie 4 proc. Rynek pracy nadal przynosi korzyści wszystkim Amerykanom. Stopa bezrobocia Afroamerykanów pozostała na poziomie 6,0 procent, nieco powyżej historycznego minimum 5,9 procent ustalonego w maju 2018 r., a stopa bezrobocia wśród Afroamerykanów spadła do najniższego poziomu od rozpoczęcia serii w 1972 r.

Stopa bezrobocia U-6, który jest szerszym miernikiem niepełnego wykorzystania na rynku pracy, który obejmuje osoby poszukujące pracy, w niewielkim stopniu związane z siłą roboczą, oraz w niepełnym wymiarze czasu pracy ze względów ekonomicznych, osiągając 7,0 procent, najniższy poziom od 2000 roku.

Wskaźnik aktywności zawodowej, który obejmuje osoby pracujące i poszukujące pracy - wzrósł o 0,1 punktu procentowego do 63,0% i jest o 0,3 punktu procentowego wyższy niż w przed wyborem prezydenta w listopadzie 2016 r.

Wskaźnik aktywności zawodowej dla osób dorosłych w przedziale ( 25-54 lata), które w znacznym stopniu unikają skutków demograficznych starzenia się populacji, zmniejszyły się o 0,2 punktu procentowego do 82,0 procent, 0,6 punktu procentowego powyżej stopy w listopadzie 2016 roku.

Polityka prorozwojowa administracji Trumpa nadal przyciąga pracowników z marginesu i sprzyja dobrobytowi gospodarczemu.

Pomimo utrzymującego się niskiego poziomu bezrobocia w ciągu ostatniego roku, na marginesie mogą znajdować się pracownicy, co ekonomiści nazywają „zwolnieniem z pracy”. Ponieważ nadal istnieje zastój na rynku pracy, zatrudnienie może rosnąć, wraz ze wzrostem gospodarki gdy pracownicy wracają do siły roboczej. W lipcu 73,8 procent pracowników podejmujących pracę pochodziło z siły roboczej, a nie z bezrobocia.

Lipcowe dane o zatrudnieniu pokazują, że gospodarka amerykańska pozostaje silna, z niezmiennie niską stopą bezrobocia, silnym wzrostem wynagrodzeń i solidnymi wzrostami zatrudnienia.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka