To i owo
Przez poznanie do poznania...
16 obserwujących
540 notek
209k odsłon
377 odsłon

Rada dla Prezydenta Trzaskowskiego w sprawie kolektora…

Wykop Skomentuj36

Rada dla Prezydenta Trzaskowskiego w sprawie kolektora…

Skoro Pan i Pańscy eksperci nie jesteście wstanie ustalić przyczyn awarii to proponuje dwa sposoby rozwiązania problemu:

I. Kapitalny remont oparty na głębokiej analizie w oparciu o kilku niezależnych ekspertów. Pewne ustalenia pojawiły się już w przestrzeni medialnej:

1. Zgromadzić całkowitą dokumentację dotyczącą budowy inwestycji.

2. Dokumentację konserwowania i kontroli inwestycji.

3. Zbadać pracę ławy fundamentowej nie tylko w tunelu ale także na zewnątrz przy pomocy płetwonurków i georadaru (Umożliwiają wizualizację danych w technologii 3D ). Zakładam, że ława fundamentowa źle osiada co powoduje naprężenia i uszkodzenia rur. Zakładam, że inwestorzy to zauważyli...Ukryli swoją fuszerkę zalewają betonem rury...W tego typu inwestycjach powinien być zawsze łatwy dostęp do rury..żeby na bieżąco kontrolować jej funkcjonowanie.

4. Po ustaleniach przyczyny należy oszacować koszty. Może okazać się, że naprawa uszkodzonego kolektora będzie droższa niż budowa nowego ?

Jeśli ława fundamentowa źle osiada i opłaca się ją umocnić? Należy skorzystać z technologi stosowanych w Holandii albo we Włoszech w Wenecji (pale, zastrzyki betonowe, dodatkowe zabezpieczenia oporowe).

5. Remont może potrwać nawet 6-8 miesięcy, w związku z tym rury awaryjne należ z mostu pontonowego przenieść pod most i podczepić. Wojsko to zrobi ale to Pan Panie Prezydencie Trzaskowski powinien wcześniej powiadomić bo nadchodzi zima..


II. Koszty naprawy kolektora są większe niż budowa nowego.

1.Rury awaryjne należ z mostu pontonowego przenieść pod most i podczepić.

2. Wybudować nowy spełniający wszystkie uwarunkowania kolektor.

PANIE TRZASKOWSKI DO ROBOTY...

imagehttps://www.salon24.pl/u/ae911truth-org/980862,czajka-awaria-kolektora-oczami-inzyniera


......

Wykop Skomentuj36
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale