To i owo
Przez poznanie do poznania...
16 obserwujących
541 notek
209k odsłon
147 odsłon

Sukces gospodarczy, rosną dochody klasy średniej w USA

Wykop Skomentuj6

Sukces gospodarczy, rosną dochody klasy średniej w USA

Najnowsze dane z badania ludności przeprowadzonego przez Biuro Spisów Ludności pokazują, że dochody klasy średniej po skorygowaniu o inflację wzrosły o 5,003 USD od czasu, gdy Donald Trump został prezydentem w styczniu 2017 r. Mediana dochodu gospodarstwa domowego osiągnęła obecnie 65 976 USD. Wzrost dochodu jest najwyższy w historii i wyższy o ponad 8 procent gdy urząd Prezydenta USA objął Donald Trump.


imageDane te zostały zebrane przez statystów z Sentier Research, grupy badań ekonomicznych, której założyciele mają ponad 30-letnie doświadczenie w Biurze Spisu Ludności w analizie miesięcznych dochodów.

Miesięczny wzrost dochodów za Busha wyniósł 4 USD, a za Obamy 11 USD i 161 USD za Trumpa.
image


Te liczby dochodów są PODATKOWE, więc NIE uwzględniają wpływu obniżki podatku Trumpa. Heritage Foundation szacuje, że przeciętne gospodarstwo domowe zaoszczędziło 1400 USD rocznie na podatkach federalnych od obniżki podatków Trumpa w 2017 r. Oznacza to, że wiele rodzin z klasy robotniczej ma dziś po odliczeniu podatku dochód wyższy o 6000 USD ...

Te gwałtowne wzrosty dochodów, szczególnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy, miały miejsce dokładnie w momencie, gdy wielu liberalnych ekonomistów i „dyżurnych” mediów krzyczało „recesja”.https://twitter.com/WhiteHouse/status/1180929533475721216
Te wyższe dochody z wynagrodzeń są niewątpliwie związane z bardzo dynamicznym rynkiem pracy, który dał pracownikom nową siłę przetargową w zakresie żądania wyższej płacy. Obecnie w Ameryce jest ponad siedem milionów nieobsadzonych miejsc pracy - najwyższa liczba nadwyżek miejsc pracy w historii Ameryki.


Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka