To i owo
Przez poznanie do poznania...
11 obserwujących
421 notek
131k odsłon
139 odsłon

List do Speaker Nancy Pelosi i innych przywódców Partii Demokratycznej…

Wykop Skomentuj6

List do Speaker Nancy Pelosi i innych przywódców Partii Demokratycznej…image

https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/statement-press-secretary-100819/?utm_source=ods&utm_medium=email&utm_campaign=wwrList został napisany  przez doradcę Białego Domu Pata Cipollone'a  w odpowiedzi na bezprecedensowe, niekonstytucyjne „śledztwo w sprawie impeachmentu” wszczęte przeciwko prezydentowi Donaldowi J. Trumpowi.

Ten dokument pokazuje, w jaki sposób przywódcy Demokratów zaprojektowali politycznie umotywowane dochodzenie, które narusza konstytucyjną ochronę należytego procesu.

1.Odmówiono Prezydentowi prawa do przesłuchania świadków, wezwania świadków, otrzymania transkrypcji zeznań, dostępu do dowodów, obecności adwokata i wielu innych podstawowych praw gwarantowanych wszystkim Amerykanom.

2.Prowadzono postępowanie w tajemnicy naruszając wolności obywatelskie i podział władzy, grożąc urzędnikom Organów Wykonawczych, twierdząc, że będą ukarani, jeśli skorzystają z podstawowych praw konstytucyjnych i prerogatyw.

3.Wszystko to narusza Konstytucję, praworządność i każdy poprzedni precedens. Nigdy wcześniej w historii USA Izba Reprezentantów - pod kontrolą którejkolwiek partii politycznej tego nie zrobiła.

4. „Dochodzenie w sprawie impeachmentu”, przeprowadzane przez Izbę Demokratów, przeprowadzono bez jednego głosowania przez całą Izbę.

 Te działania naruszają zarówno podstawowe prawa do należytego procesu jak i rozdział władzy.

Ten precedens narusza Konstytucję USA i jest sprzeczny z zasadami współżycia społecznego, to inkwizycja, to sąd kapturowy.


image Celem tych pozakonstytucyjnych działań jest dążenie do odwrócenia wyborów z 2016 r. i wpłynięcia na wybory w 2020 r.

Nie tylko nie ma uzasadnionej podstawy do przeprowadzenia dochodzenia, ale działania komitetów w ich realizacji same w sobie rodzą poważne pytania które wymagają pełnej przejrzystości w stosunku do narodu amerykańskiego.

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka