Cała prawda całą dobę
Tylko prawda jest ciekawa
9 obserwujących
279 notek
143k odsłony
  84   0

Reprezentacja Polski. Zwolnić Sousę- zatrudnić Michniewicza

Kiedy reprezentacja Polski w meczach sparingowych przed EURO nie osiągała delikatnie mówiąc dobrych rezultatów pocieszałem się w ten sposób, że to tylko mecze towarzyskie, które nie muszą mieć przełożenia na Mistrzostwa Europy. I to był błąd. Jak się okazało to była zapowiedź tej katastrofy, która wydarzyła się na zbliżającym turnieju. 

Niektórzy twierdzą, że Sousa miał za mało czasu na zbudowanie reprezentacji. Być może to i prawda, ale od dobrego selekcjonera należy oczekiwać, że będzie potrafił wyciągać wnioski. Dobrzy trenerzy muszą dopasowywać taktykę i zmiany do tego co się dzieje na boisku. Sousa jednak tego nie potrafi; jego błędem było upieranie się przy grze 3 obrońcami. Co prawda gra tak niemal cała Europa, ale żeby realizować taką taktykę to trzeba mieć do tego odpowiednich wykonawców. A czy reprezentacja Polski ma dobrych defensorów? Śmiem wątpić. Efekt? 3 bramki stracone z Węgrami, 2 z Islandią, 2 ze Słowacją , 3 ze Szwecją- to chyba nie przypadek. Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że tytuły wygrywa się obroną. Nie przypadkiem jednym z najbardziej utytułowanych trenerów na świecie jest Jose Mourinho, który propaguje defensywny styl gry. Cała gra Manchesteru City została odmieniona wtedy gdy drużynę zasilił Ruben Dias. Być może w ofensywie gra naszej drużyny nie wyglądała najgorzej, ale co z tego jeżeli cały wysiłek drużyny szedł na marne z powodu kiepskiej defensywy. Aż dziw bierze , że Sousa tego nie widzi, albo jest na śmierć i życie przywiązany do swojej filozofii i taktyki bez względu na skutki. A trwanie w błędzie to zwyczajna głupota.

Jestem jak zwolennikiem jak najszybszego zwolnienia Sousy z reprezentacji. Popatrzmy jak na turnieju wypadły takie drużyny jak: Austria, Szwajcaria, Węgry, Dania. A my ponoć mamy w kadrze najlepszego piłkarza na świecie i najzdolniejsze pokolenie piłkarzy od lat. Z całą pewnością nie mamy gorszej kadry od wspomnianych wyżej drużyn.

Jestem pewny, że gdyby selekcjonerem był Czesław Michniewicz to wyniki naszej drużyny byłyby inne i na pewno nie tracilibyśmy tyle bramek. Nieprzypadkowo mówi się o nim, że to "polski Mourinho", który sprawdził się w każdym klubie, w którym pracował. Nawet w takiej Termalice osiągał znakomite wyniki zajmując z nią miejsce w górnej części tabeli. Dlatego sukcesy Legii pod jego dowództwem wcale mnie nie dziwią i głęboko wierzę w to, że Legia w tym sezonie awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dlatego ucieszyłem się kiedy przeczytałem informacje, że Michniewicz jest wymieniany jako jeden z następców Sousy w reprezentacji Polski. To dobry kierunek.
Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale