RadoslawKowalski RadoslawKowalski
73
BLOG

Czy zwolnienie Michniewicza z Legii było zasadne?

RadoslawKowalski RadoslawKowalski Legia Warszawa Obserwuj temat Obserwuj notkę 2

Czesław Michniewicz został zwolniony z Legii Warszawa. Czarę goryczy przepełniła porażka Legii z Piastem Gliwice 4:1. I jest to najgłupsza decyzja w polskiej piłce nożnej od lat. 

Michniewicz z pewnością jest jednym z najbardziej utalentowanych trenerów w Polsce; praktycznie wszędzie gdzie pracował osiągał świetne wyniki. Nigdy nie zapomnę czasu kiedy był trenerem Niecieczy i z drużyny, która potencjałem nadawała się do spadku uczynił zespół okupujący przez długi czas górną część tabeli w polskiej Ekstraklasie.  Nie przypadkiem nazywa się go "polskim Mourinho". Udowodnił to podczas swojej przygody z Legią. Powiedzmy sobie jasno Michniewicz dokonywał z Legią cudów, bo tylko w tych kategoriach można określić jego sukcesy jakie osiągnął z tą przeciętną drużyną w europejskich pucharach. Zastanówmy się jaki jest potencjał tej drużyny? Czy na przykład kadrowo jest ona porównywalna z Legią z lat 90-tych? Dawniej w Legii grali najlepsi zawodnicy grający w polskiej lidze; czy tak jest dzisiaj? Zobaczmy ilu reprezentantów Polski wychował Lech Poznań, a ilu obecnie ma Legia? Pod względem potencjału ten zespół nie miał prawa awansować do fazy grupowej Ligi Europy, a trzeba pamiętać również  o tym, ze Michniewicz w poprzednim sezonie zdobył mistrzostwo Polski. 

Nie ulega wątpliwości, że sukcesy Legii w pucharach europejskich to przede wszystkim zasługa Michniewicza, który potrafił znakomicie przygotować drużynę pod względem taktycznym oraz odpowiednio zmotywować.zawodników- stąd zwycięstwa nad Leicester czy Spartakiem.  To jest jego zasługa!

Niestety po raz kolejny okazało się, że polska drużyna nie potrafi łączyć pucharów europejskich z występami w polskiej lidze. To samo było w poprzednim sezonie z Dariuszem Żurawiem w Lechu Poznań. I to nie jest wina trenera; po prostu nasi zawodnicy nie są w pełni profesjonalni i nie potrafią rywalizować na kilku frontach jednocześnie; stąd ich problemy kiedy trafiają do zachodnich klubów, gdzie trzeba mocno trenować i rywalizować o miejsce w składzie- a nie tylko się bawić. Legia w poprzednich latach często zmieniała trenerów i zastanówmy się, który z nich osiągnął takie sukcesy z nią jak Michniewicz. Jego zwolnienie to najgłupsza decyzja od lat. Nie ma jednak tego złego co by dobre nie wyszło: w polskiej lidze jest już spełniony- przed nim tylko praca w reprezentacji Polski.  

 

    Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport