Ras Fufu- Lew Salonowy Ras Fufu- Lew Salonowy
55
BLOG

Wrogowie mniejszości wyznaniowych na salonie- p. Terlikowski i j

Ras Fufu- Lew Salonowy Ras Fufu- Lew Salonowy Polityka Obserwuj notkę 2

Pan Terlikowski, publicysta Rzeczpospolitej, ma w opisie swojego blogu na salonie 24 nagłówek "Przeciwko Poganom" ("Contra Gentiles", por: http://terlikowski.salon24.pl/index.html ). Wg mnie jest to przykre.

Nie weim o jakich poganach myśli p. Terlikowski. Ja znam wielu pogan. Kiedyś traktowałem ich wiarę w np. specjalne właściwości kryształów z lekkim przymrużeniem oka. Wystarczyło jedno spotkanie z wyznawcami różnych pogańskich new-age'owych teorii, by śmiech uwiązł mi w gardle. Po prostu sie znali i mieli gigantyczną wiedzę na takie tematy, chyba jak druidzi. Czcili Ojca z Nieba i Matkę Ziemię, którą ów ojeciec się opiekuje, podlewa deszczem etc. Poza tym byli ultraliberalni obyczajowo, ja przy nich byłem polskim lekkim homofobem i szowinistą.

W Polsce, choć są tu wikkanie, takich pogan chyba nie ma, a tamci których poznałem byli cudzoziemscy. Co nie znaczy że p. Terlikowski, i ktokolwiek inny, powinien mieć uprzedzenia, wg mnie wynikające z niewiedzy.

Lubię operę i prowadzę witrynę Radiotelewizja.pl Radiotelewizja Promote your Page too

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (2)

Inne tematy w dziale Polityka