Harcownik Harcownik
718
BLOG

Czy liczniki energii rąbią Polaków na kasę???

Harcownik Harcownik Gospodarka Obserwuj notkę 43

Temat bardzo interesujący, bardziej niż protesty wściekłych macic.

Problem istotny! Dotyczy wszystkich Polaków.

Czy wskazania liczników energii elektrycznej są prawidłowe i czy nie płacimy za energię więcej niż powinniśmy?

Zwłaszcza, że mamy do czynienia z podwyżkami cen energii i będą wprowadzane kolejne podwyżki.

Proszę obejrzeć film:



Ponieważ osoba, która przygotowała filmik, włożyła w to bardzo dużo czasu i pracy w celu zebrania informacji i pokazania jej wizualnie, dlatego zamieszczam bezpośredni link do filmu:

https://youtu.be/NhaNibNfOwk

Zachęcam do subskrybcji kanału.


Zamieszczam także poniiżej informacje zamieszczone pod filmem a opublikowane przez autora filmu.

Fotowoltaika on-line i forum do dyskusji - https://youtu.be/ZTZ2FQMHINU​

Zaobserwowano zakłócenia elektromagnetyczne między aktywnymi przetwornicami zasilającymi oraz takimi stosowanymi w fotowoltaice.
Zmniejszenie poziomu zakłóceń częściowo eliminuje niedokładny odczyt liczników elektronicznych.
Mimo kilku badań w terenowych nie udało się zidentyfikować wyraźnej przyczyny źródłowej niedokładnych odczytów elektronicznych liczników energii.
Eksperymenty wykonano w kontrolowanych warunkach środowiska laboratoryjnego.
 Liczniki trójfazowe wykazały duże odchylenia, nawet przy zasilaniu idealnym napięciem sinusoidalnym.
Można było zaobserwować duże różnice, gdy podłączono nieliniowe, szybko przełączane obciążenia.
Odchylenie +276% zostało zmierzone w jednym z elektronicznych liczników energii, + 265% z drugim i - 46% w trzecim elektronicznym liczniku.
Po demontażu okazało się, że w licznikach z dodatnim odchyleniem zastosowano czujnik prądu w postaci cewki Rogowskiego.
Miernik z czujnikiem prądu oparty na efekcie Halla dał odchylenie - 46%.
Czwarty licznik, z przekładnikiem prądowym, wykazał odchylenie -10%


Niektórzy konsumenci narzekają później na rachunki za energię po wymiane licznika energii, ponieważ energia zarejestrowana jest wyższy z licznika elektronicznego w porównaniu do starego licznika mechanicznego.
Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej argumentują, że to stare liczniki były niesprawne z powodu zużycia mechanicznego, a konsumenci powinni być szczęśliwi, ponieważ przez wiele lat płacili mniej.


Dwóch sąsiadujących ze sobą rolników posiadających ten sam system fotowoltaiczny zaobserwowało, że w słoneczne dni jeden z nich produkował z PV tylko 40% energii w stosunku do drugiego. Badania zostały przeprowadzone i stwierdzono, że elektronika do regulacji obrotów w wentylatorach zamontowanych w oborze generowała zakłócenia na linii energetycznej. W rezultacie elektroniczny licznik energii uległ awarii i nie rejestrował rzeczywistej wartości. Problem mógłby zostać rozwiązany przez wymiana układu napędowego wentylatora.
Podobny przypadek został zaobserwowany podczas eksperymentów z instalacjami fotowoltaicznymi w Niemczech.
W innych przypadki wysokich poziomów zakłóceń generowanych przez AIC były również obserwowane, co powodowało błędne wskazania liczników elektronicznych.

Frank Leferink (M'91 – SM'08) otrzymał tytuł licencjata. w 1984 roku mgr inż. w 1992 r., a doktorat w 2001 r. w dziedzinie elektrotechniki na Uniwersytecie Twente w Enschede w Holandii. Pracuje w THALES w Hengelo w Holandii od 1984 r., A obecnie jest urzędem technicznym EMC. Jest także menadżerem

Cees Keyer (M’97 – SM’16) uzyskał tytuł licencjata. w 1989 roku i pracuje nad doktoratem. na Uniwersytecie Twente w Enschede w Holandii pod kierunkiem Franka Leferinka. Jest wykładowcą w pełnym wymiarze godzin na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Amsterdamie (Hogeschool van Amsterdam) w zakresie matematyki,
elektronika, elektromagnetyka i kompatybilność elektromagnetyczna.

Anton Melentjev uzyskał tytuł licencjata. uzyskał tytuł magistra elektrotechniki na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Amsterdamie w 2015 r., z tytułem magistra inżyniera energetyki i wysokich napięć oraz specjalizacją inżyniera telekomunikacji. Swoje ostatnie badania na temat zakłóceń elektromagnetycznych przeprowadził w
inteligentne liczniki energii na Uniwersytecie Twente, jednocześnie korzystając z urządzeń testowych w THALES. Obecnie pracuje w Scarabee na lotnisku Schiphol jako inżynier ds. Badań i rozwoju.

Rachunki za energię elektryczną mogą być mocno zawyżone. Cyfrowe liczniki przekłamują zużycie prądu – Money

„Błędne wskazania liczników prądu. Naukowcy: nie są przystosowane do nowoczesnych urządzeń. Dystrybutorzy odpierają zarzuty„ - Money

„Błędne wskazania liczników prądu. Główny Urząd Miar przyznaje, że problem nie jest wydumany„ – Money

Wydaje się, że główną przyczyną zakłóceń jest prąd czujnik. Wskazały mierniki z czujnikiem prądu cewki Rogowskiego dodatnie odchylenie 276% lub zwiększony odczyt 376%, za pomocą kontrolowanego zasilacza o niezniekształconym napięciu i zdefiniowana impedancja, w porównaniu do odczytu konwencjonalnego licznik elektromechaniczny oparty na zasadzie Ferrarisa. liczniki z czujnikiem Halla wykazała odchylenie zarejestrowanej energii o -46% lub spadek odczytu energii do 54%. Korzystanie z zasilania sieciowego w laboratorium, z 9 liczników statycznych 5 wykazał dodatnie odchylenia do 582%, co oznacza wyższą energię odczyt 682%, a 2 wykazał odchylenia około -30%, co odpowiada odczytowi 68%.

Harcownik
O mnie Harcownik

Grafika z akcji #GermanDeathCamps. fot. Tomasz Przechlewski / CC 2.0 Akcja SEAWOLF - konkretny wymiar pamięci.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka