Harcownik Harcownik
494
BLOG

Walka z PO-tworami - zapadł wyrok skazujący

Harcownik Harcownik Polityka Obserwuj notkę 9

Ku przestrodze PO-tworów informuje, że wasza koleżanka, która na tym forum obrażała i ubliżała wielu osobom, która pisała m.in. takie postulato-farmazony, jak  cyt.: „więcej Palikotów w PO”. Sama kilkukrotnie przerosła poziom Palikota. Za co została ukryta, przez adminów salonu24. (Nawiasem mówiąc dziwię się, że nie są konsekwentni i nie ukrywają innych osobników tego typu). Ta pani, która po ataku Niesiołowskiego na dziennikarkę, cytowana była przez byłego premiera Tuska. Została skazana.

Krakowski sąd uznał w środę, że blogerka Renata R.-K. zniesławiła byłego ministra skarbu Dawida Jackiewicza, pisząc w internecie jakoby był zabójcą i dopuścił się "zabójstwa z zimną krwią" mężczyzny, który zaatakował rodzinę Jackiewicza. W wyroku wydanym po procesie karnym o zniesławienie sąd uznał, że blogerka podawała nieprawdę i naruszyła dobra osobiste polityka PiS, przekraczając granice dozwolonej krytyki i co najmniej godząc się na to, że jej słowa mogą go narazić na utratę zaufania niezbędnego do sprawowania mandatu posła na Sejm. Z tego powodu sąd ukarał oskarżoną grzywną w wysokości 1 tys. zł, obciążył ją kosztami procesu w wysokości blisko 5 tys. zł i zarządził podanie wyroku do publicznej wiadomości. Orzeczenie jest nieprawomocne; obrońca blogerki zapowiedział apelację.

 

Miejcie się na baczności trolle internetowi!

Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak łatwo osoba poszkodowana może ustalić was z imienia i nazwiska.  To jest bardzo proste.

Harcownik
O mnie Harcownik

Grafika z akcji #GermanDeathCamps. fot. Tomasz Przechlewski / CC 2.0 Akcja SEAWOLF - konkretny wymiar pamięci.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka