Robakks
1/∞ = +0 > 0
29 obserwujących
262 notki
300k odsłon
860 odsłon

Gdzie kończy się Fizyka a zaczyna wiedza

Wykop Skomentuj216


W notce pod tytułem "Jak zobaczyć kwantowość przestrzeni ?" gospodarz tego bloga pan Eine pokazał mi swój ostatni kierowany do mnie post, do którego odniosę się poniżej. Post ten jest efektem rozmowy https://www.salon24.pl/u/autodafe/1016681,jak-zobaczyc-kwantowosc-przestrzeni

cytat:

Eine 3 lutego 2020, 18:16 00

@Robakks ,3 lutego 2020, 17:01 "W zatrzymanym czasie, prędkości NIE MA."

E: Zatrzymany czas jest tylko w świetle,i prędkość światła wynosi c ( w prózni)! Dodam panu w tajemnicy,niech pan tego nie rozgłasza: gdy ciało sie nie przemieszcza,stoi w miejscu, to jednak ma prędkość ( jedną tylko składową czterowektora prędkości.Zgadnij kotku- którą!)


"Jeśli coś ma średnicę to ma skalę."

E: Jeśli to coś" jest Big-Bangiem, to nie ma średnicy , bo jest osobliwością czasoprzestrzeni i jego metryka jest nieokreślona..

PS. Pana komentarze dowodza,iż pan nie może wyjść poza XIX wieczną fizykę.Dziwne i godne ubolewania. Na tym kończę rozmowę w tym wątku. Dziękuję za oglądnięcie moich wypowiedzi.


Pan Eine zdaje się nie rozumie, że słowa "Zatrzymany czas" dotyczą każdego ruchu, a więc nie tylko ruchu ciała o którym wspomina, ale także światła. W zatrzymanym czasie światło ma prędkość ZERO. 

Nie rozumie także wartości chwilowej dt. Jest to nieskończenie mała, ale nie ZERO, stąd prędkość L/T (nie dzieli się przez ZERO). Gdy ja piszę o STOP-klatce to piszę nie o 1/∞ lecz o 0/∞ .

TO  NIE  JEST  TO  SAMO.

Pisze pan Eine, że teoretyczny Wszechświat określany kolokwialnie słowami Big-Bang nie ma skali bo nie umie określić jego metryki, a przecież zanim wymyślono tę teorię wiedza na ten temat była określona:

Przed powstaniem teorii Wielkiego Wybuchu obowiązywał powszechnie uznawany pogląd, że Wszechświat jako całość (rozpatrywany w największej skali) jest niezmienny w swej budowie i wieczny.

Nikogo więc nie dziwiła SKALA Wszechświata. 


Pytanie:

Po co ludzie sami sobie robią kuku? :)


Edward Robak z Nowej Huty

miłośnik mądrości :)


Wykop Skomentuj216
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie