23 obserwujących
483 notki
266k odsłon
  278   0

Wściekle ataki Orków w Donbasie i płatnych pachołków Moskwy i Berlina na s24

foto.defence24
foto.defence24
To co ponawypisywał dzisiaj główny ideolog orków niejaki @kemir na salonie24 w specjalnej notce woła o pomstę do Nieba. Brukowy motyw i knajacki tekst akapitów obsiadły natychmiast wspomagające go hieny, wzmagając wycie. A co niby zainspirowało desant z Olgino do wzmożonej i wrażej aktywności?

Film ilustrujący sytuacje na froncie donbaskim:

Dzień dobry
prawda jest smutna, to prawda, lecz..
Wszystkie zainteresowane strony wiedzą, ze natowskie uzbrojenie, to nie stare, postsowieckie, ze nowi poborowi z uzupełnienia, to nie weterani, którzy wykruszyli się aż do 30% stanów wyjściowych a szwejki z ukraińskiej WOT mają niskie morale. Mimo to Ukraińcy się bronią, bo liczą, ze około dwa miesiące, to czas do uzyskania wysokiej formy uzupełnień, przeszkolonych i uzbrojonych po zęby.
Raszyści atakują i mają w tej chwili na wybranych odcinkach przewagę nawet 7:1, dlatego dostali wzmożenia i atakują wściekle. Jednak powoli zdobywają teren, a co teraz zdobędą, to (według nich) może być kanwą do negocjacji po zakończonym konflikcie. I to są fakty, jednak Putin postanowił wykorzystać internetowe rezerwy i pogonić swoich netowych pomagierów, i trolle olginowskie zaczęły wypisywać kosmiczne bzdury, nie patrząc na minimalne nawet zafałszowanie danych (brak czasu nie usprawiedliwia uprawiania amatorszczyzny).
Dla przykładu:

https://www.salon24.pl/u/okop/1229554,co-z-ta-wojna-czyli-raczej-niefajne-perspektywy#comment-22763556

to notka trolla @kemir. Otóż ów niemiły ork napisał w niej m.innymi:
„Problem jest tylko taki, że tej radosnej narracji przeczą fakty, wśród których szczególnie niepokoić powinien ten: tylko około jedna trzecia broni Zachodu dociera na front. W państwie, w którym poziom korupcji jest jednym z największych w świecie, nikogo nie powinno dziwić, że Ukraińcy są nadmiernie "przedsiębiorczy" i NATO-wska broń po okazyjnych cenach trafia głównie na Bałkany. Ostrożne szacunki wskazują, że wkrótce w Kosowie i Albanii  jest/będzie potężny arsenał militarnego sprzętu i broni wartości około 18 miliardów. »

Bon, a co odpisał @kemir na grzeczne pytanie o link do tej « rewelacji » o tej domniemanej aferze korupcyjnej:
„@Alpejski
A wierz sobie człowieku w co chcesz. Dla mnie może to być i 100% dostarczonej na front broni. A moje źródła są moje i tyle -  oczywiście, że w oficjalnych źródłach takiej informacji nie znajdziesz.  Na szczęście są na świecie serwisy, które nie są jeszcze  w całości propagandowe. »

Nic dodać, nic ująć.

Aha, jeszcze mapa sytuacyjna na dzień dzisiejszy:

image

Mapa Defence24

RobertzJamajki

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale