22 obserwujących
534 notki
279k odsłon
Kryzys ukraińsko-polski, kogo to cieszy, komu to potrzebne?

Kryzys ukraińsko-polski, kogo to cieszy, komu to potrzebne?

Kryzys militarny, który wywołał pocisk eksplodujący na polskiej ziemi, po upływie niespełna tygodnia przeobraził się w kryzys polityczny na linii Polska–Ukraina z powodu powołania byłego ambasadora Ukrainy w Berlinie Andrija Melnyka w piątek na stanowisko nowego ukraińskiego wiceministra spraw zagranicznych. Ta nominacja nie spotkała się w Polsce z życzliwym przyjęciem w żadnej z opcji politycznej.
Kemir, Wandea i Wołyń

Kemir, Wandea i Wołyń

Kemir nie lubi Ukraińców, obawia się ich, ma do nich pretensje za przeszłość, za brak przeprosin, za brak naprawienia szkód, za brak potępienia banderyzmu, czy wręcz za ukraiński Panteon. Dlatego życzy im jak najgorzej, a więc poprze każdego, kto może im zaszkodzić. Czy będą to Rosja, Niemcy, USA, Marsjanie czy ktokolwiek inny, to jest sprawą drugorzędną. Czy jego obecna działalność na s24, to wsparcie wrogów Ukraińców (?) – tak, wsparcie z własnego przekonania – jak najbardziej, i czy nie jest inspirowane – o!nie, a jeśli, czy to jest działanie agenturalne? Hmm
Co wolno wojewodzie, czyli Aryna Sabalenka

Co wolno wojewodzie, czyli Aryna Sabalenka

Nasza najlepsza tenisistka jest co i rusz strofowana za jakieś drobne uchybienia. Ciągle może przeczytać, że jest Polką, a nie Raszynianką i temu podobne bzdury. Na tym tle celebrytka Aryna korzysta z dzikiej wolności, jakiej w państwie Łukaszenki nie ma, a ona jak duże rozkapryszone dziecko jest niezadowolona, gdy wychodzi na wierzch niedostatek wyszkolenia i niewiele brakuje by padła na kort i wyła jak potępieniec..