22 obserwujących
558 notek
290k odsłon
Niemiecka limes inferior

Niemiecka limes inferior

„Limes inferior”, każdy z mojego pokolenia to czytał, nie nie każdy. Na pewno nie czytali tej powieści ostrożnisie, piewcy starej strategii przetrwania za wszelką cenę, z podręczną aktualizacją rzeczywistości pod ręką, zawsze i wszędzie wyznaczającą optymalny polityczny i socjologiczny kurs. Tak, jak w obecnych Niemczech; Ci co za władzą i ci co wręcz przeciwnie.
Ahmed nie będzie umierał za Berlin, co najwyżej za socjal

Ahmed nie będzie umierał za Berlin, co najwyżej za socjal

„Niemcy chcą być gwarantem bezpieczeństwa w Europie+ Co za buta. Gwarant bezpieczeństwa o zerowej wiarygodności, składający puste obietnice, bez armii, nie wspominając o broni atomowej, która jest niezbędna do jakiegokolwiek gwarantowania bezpieczeństwa w Europie wobec Rosji, która taką broń posiada. Nawet Francja ze swoim arsenałem nuklearnym nie nadaje się do tej roli, bo ma tej broni mało i nie posiada środków przenoszenia, które są niezbędne do gwarantowania bezpieczeństwa w naszej części kontynentu.
Bronię Polskich piłkarzy

Bronię Polskich piłkarzy

W 1973 roku Alf Ramsey trener drużyny angielskiej po meczu z Polską (1 – 1), na Wembley powiedział, ze przegrała drużyna lepsza. A wiec nasza gorsza wyeliminowała Anglików, ale w naszej ocenie grała świetnie, a Jan Tomaszewski „zatrzymał Anglię”.