56 obserwujących
550 notek
819k odsłon
2983 odsłony

Koncert kunktatorstwa

Polecam moją najnowszą książkę: "Wielka koniunkcja".
Polecam moją najnowszą książkę: "Wielka koniunkcja".
Wykop Skomentuj67

Beata Szydło, jako pretendentka do funkcji premiera, nie pokazała wczoraj potrzebnych do tego szlifów, poza własnym elektoratem nie przekonała nikogo, ale nikogo też nie straciła. Z drugiej strony, słaby występ niewiele jej zaszkodzi, gdyż nie ona jest postrzegana jako lider PiS – żelaźni wyborcy PiS są zdefiniowani wokół Kaczyńskiego.

Premier Ewa Kopacz zaprezentowała się na tym samym (mizernym) poziomie, jednak jej przekaz skierowany był do dwóch ważnych grup docelowych: elektoratu lewicowego kulturowo oraz ludzi starszych. Czy coś ugrała(?), to się okaże, ale u osób starszych, zainteresowanych bezpieczeństwem i kontynuacją mogła coś zyskać.

W wykonaniu obydwu pań był to deprymujący koncert kunktatorstwa.

Wyjście Beaty Szydło z debaty, które niektórzy komentatorzy tak pozytywnie oceniają, moim zdaniem nie zrobiło dobrego wrażenia na wyborcach, a nawet mogło ich zniesmaczyć: było sztuczne i krzykliwe, natomiast przemówienie Szydło po debacie zbyt wiecowe.

O wiele bardziej autentycznie zaprezentowała się po zakończeniu debaty Kopacz.

Polska polityka jest słaba, bo również Barbara Nowacka wypada poniżej oczekiwań, Ryszard Petru również nie jest olśniewający, a do tego mało wiarygodny.

Trudno wyrokować co stanie się podczas dzisiejszej debaty przedstawicieli ośmiu komitetów, być może będzie ciekawsza, bardziej dynamiczna, jednak wielkich fajerwerków się nie spodziewam, raczej poziom będzie przeciętny.

Zwróciłbym uwagę na dwa komitety: Kukiza15 oraz Partię Razem. Z różnych powodów ich występ będzie ciekawy i obydwa mogą (zwłaszcza Partia Razem) nieco skorzystać.

Kolejność debat powinna być inna, po debacie wszystkich komitetów powinien zostać zorganizowany pojedynek zwycięzców albo dwóch ugrupowań, które wg prognoz mają największe szanse na wygranie wyborów.

Nie rozgrywa się finału przed półfinałami.

 

Czytajcie również stronę ekspercką fundacji FIBRE.

Wykop Skomentuj67
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale