Blog
" Satyra zabija , nie obraża ... "
Ronin.
Ronin. Jestem za Polską. Solidarną.
33 obserwujących 390 notek 477985 odsłon
Ronin., 8 czerwca 2018 r.

Szkoły wolne od telefonów komórkowych na mocy prawa ?

1138 35 0 A A A
Kobieta. Pl
Kobieta. Pl

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, francuski parlament głosował w czwartek nad projektem ustawy zgłoszonym przez rządzącą partię Republiko Naprzód! (REM) mającym na celu "skuteczny zakaz" telefonów komórkowych w szkołach i na uniwersytetach od jesieni. Rząd uważa zakaz za "sygnał dla społeczeństwa".

Minister edukacji narodowej Jean-Michel Blanquer nazwał w czwartek zakaz używania komórek w szkołach "detoksem", który ma pomóc w zwalczaniu rozproszenia uwagi podczas lekcji i zastraszania kolegów.

Prezydent Emmanuel Macron, którego partia REM dysponuje większością w Zgromadzeniu Narodowym, ma nadzieję na szybkie procedowanie ustawy przez parlament, tak aby zakaz mógł wejść w życie przed nowym rokiem szkolnym i akademickim.

We Francji ponad 90 proc. dzieci w wieku od 12 lat ma telefon komórkowy. Pomysły wprowadzenia zakazu korzystania z komórek w szkołach wywołały debatę w innych krajach, jak Wielka Brytania i Irlandia, czy wziąć przykład z Paryża i wprowadzić podobne zakazy u siebie.

"Telefony mobilne stanowią przewagę technologiczną, ale nie mogą monopolizować naszego życia "- powiedział minister Blanquer w telewizji LCI. - "Nie da się żyć w świecie technologii bez umiejętności czytania, pisania, liczenia i poszanowania innych oraz pracy zespołowej" - dodał.Jeden z deputowanych REM, Cedric Roussel, zgłosił poprawkę, aby "rozszerzyć zakaz korzystania z telefonów komórkowych na całą społeczność edukacyjną w szkołach i na uczelniach", tak aby przesłanie dla młodych ludzi było "wzorowe i spójne". Zgodnie z poprawką zarówno nauczyciele, jak i uczniowie byliby pozbawieni telefonów komórkowych na terenie szkoły od przedszkola do szkoły wyższej. 

Może już czas i u nas na podobne rozwiązanie?

Tak, wiem. Podniesie się wrzask, że władza ogranicza wolność.

Ale rozwiązałoby to wiele problemów z którymi borykają się dziś polskie placówki oświatowe.

Nie tylko w kwestii problematyki dydaktycznej, ale również społecznej.

Ronin.


 

Opublikowano: 08.06.2018 09:58. Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 10:41.
Autor: Ronin.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Andrzej von Mega  Hitler próbował. I słabo skończył.
  • @bravo01  Otóż to. A to rodzi realne zagrożenie dla wonności obywatelskiej
  • @LuLu. Facet  No cóż. Być może w tej kwestii jeszcze wszystko przed nami...

Tematy w dziale Społeczeństwo