Blog
salonowi rozmawiają z centralą i odwrotnie
halo-centralo Administracja przegina
0 obserwujących 26 notek 23594 odsłony

21 listopada 2010 do: Igor Janke Witaj Igor. Cenzura w salonie i klasyczne zapisy na nazwisko to już za wiele. Cały mój blog jest ukryty. I teraz, jak jest przerwa techniczna, nie mogę się do niego nawet dostać. Bo...

Dział: Rozmaitości
13 0 02.12.2010

Nowoka1na wrócił z banicji, na która skazała go Administracja. Za VI.1  I dopiero teraz, w rozmowie pod notką banity po powrocie, okazało się,  że przenosił notki z innego miejsca do salonu i przyblokował...

Dział: Rozmaitości
14 0 14.09.2010

Przed południem zobaczyłam notke Intuicji z nowymi komentarzami na bocznej SG i radosnie uznałam, że ją odblokowali. Ucieszyłam sie i napisałam tę notke, która nizej. Podziekowałam tez Igorowi za mądra decyzje - pod jego...

Dział: Rozmaitości
32 0 26.08.2010

Intuicja pisała o akcji  Obciachowe Gazety i zablokowano jej konto do 2 wrzesnia. Nie rozumiem tej decyzji. "Celem akcji - jak pisze intuicja - jest ODCZAROWANIE SCHEMATU „OBCIACHOWA” GAZETA” -...

Dział: Rozmaitości
74 0 25.08.2010

O mnie

image

image

Zaczynałysmy we dwie: Aspiryna i ja. Tak pisałyśmy: Mamy mnóstwo dobrych intencji, którymi wiadomo co jest wybrukowane.

Jesteśmy pewne, że salon24 potrzebuje jednego, stałego miejsca, w którym salonowi blogerzy i komentatorzy mogą rozmawiać z Administracją. Jak sie rozmawia, to się zawsze do czegoś dojdzie.

Wszystko zaczęło się od pomysłu Pacta Conventa: http://aspiryna.salon24.pl/139788,pacta-conventa-dla-salonu . Potem ja prowadziłam blog, konsultujac sie z elig, Teresa Bochwic, Ufką, eFlashem i wieloma innymi Blogerami, którym bardzo dziekuję.

Dwa podstawowe postulaty blogerskie wobec Właścicieli salonu to: równe traktowanie wszystkich Blogerów i czytelnie zapisana w regulaminie gradacja kar.

Na razie , 6 grudnia 2009, po wymianie PW z Igorem ustaliliśmy, że: W weekend - czyli od piątku wieczór do niedzieli wieczór - Igor albo Radek zaglądają do halo-centralo i jak są sprawy, to się odnoszą. W piątek przed wieczorem któraś z nas przygotuje brief salonowych spraw i wiesza go w komentarzu a potem zagląda i uczestniczy w rozmowie.

Ale na początku 2010 cóś się popsuło i ustalenie przestało działać, Igor definitywnie odmówił ujednoznacznienia regulaminu. Wygląda na to, że mamy impas w rozmowach a Administracja funkcjonuje wedle reguły: Pokazuj blogerowi plecy tak często jak to możliwe - to go trwale nauczy respektu dla władzy salonu. (Igor nie lubi jak się tak mówi ale przy całej sympatii dla niego osobiście, tak właśnie widzimy sytuację blogerów w salonie.)

xxx

Początek netykiety, tak jak ją sobie wyobrażamy:

1.Pamietaj, że na drugim końcu Sieci siedzi żywy człowiek.(punkt 9 z propozycji GPS 65)

2.Nie pisz do innych blogerów, lub o nich, tego czego nie powiedziałbyś im w twarz.(punkt 3 z dawnej netykiety salonowej, ktora przypomniała styx)

3. Zakładaj dobrą wolę drugiej strony – przyjmij, że osoba, z którą dyskutujesz, z pewnością również działa w dobrej wierze. (punkt 1 z netykiety wikipedii)


I fragmenty regulaminu salonu24, punkt III, 2

2.Salon24.pl ma prawo i obowiązek niewartościowania Blogów/Komentarzy ze względu na opcję polityczną, która jest reprezentowana w Blogu/Komentarzu.

3.Salon24.pl ma prawo bezzwłocznie skasować lub zablokować (całkowicie lub czasowo) Komentarze lub/i Notki (a także całe Konto Blogera lub Komentatora) .... w reakcji na:

1. Prowadzenie dyskusji przy użyciu argumentów ad personam skutkującego obrażaniem innych ludzi, używaniem inwektyw, używaniem słownictwa powszechnie uznawanego za obelżywe

2. Zaburzanie dyskusji poprzez umieszczanie wpisów nie na temat (trollowanie).

3. Używanie w adresie bloga, w profilu użytkownika, nicku lub innym polu tekstowym wyrazów uznawanych za obelżywe lub szydzących z osób trzecich.

Oraz Najwazniejsze Przykazanie Admina:

I kochaj blogera swego, bo masz go jedynego, niepowtarzalnego.

Ostatnie komentarze

  • Ephorosie, faktycznie, szuan ma racje, niepotrzebnie tracimy na to dużo czasu - i Salonowi i...
  • yuhma, dopiero teraz Twój komentarz zobaczyłam. Dzięki za akcję "podaj dalej" - jeszcze pare...
  • JTrammer, Moze nie o azyl nam chodzi ale o to, żeby - jak w swiecied - miec wpływ na miejsce,...