254 obserwujących
1899 notek
2990k odsłon
213 odsłon

Wrocław nie chce Pileckiego

Wykop Skomentuj44

I oto wiemy w końcu, co siedzi w głowach wrocławskich polityków. Główna siła w radzie miejskiej, Klub Rafała Dutkiewicza, opowiedziała się przeciwko Bulwarowi Rotmistrza Pileckiego. Zamiast tego proponują rondo na ulicy Granicznej – pustej szosie prowadzącej w kierunku lotniska.

Nie ma już mowy o takich alternatywach dla bulwaru jak budowany właśnie most na autostradowej obwodnicy Wrocławia lub duża ulica na nowym osiedlu. Zamiast tego imieniem Witolda Pileckiego nazwie się rondo praktycznie pod miastem. Jest to bulwersujące zwłaszcza dlatego, iż dotąd politycy mówili o konieczności uczczenia Pileckiego czymś więcej niż "tylko" bulwarem w centrum miasta. No i widzimy efekt ich troski.

Ponoć prezydent Dutkiewicz zaczął mówić coś o pomniku Rotmistrza. Cóż, wszyscy wiemy, ile czasu zajmuje w Polsce stawianie pomników bohaterom. W dodatku trwają właśnie prace nad stworzeniem systemu specjalnych konsultacji przed wznoszeniem we Wrocławiu każdego monumentu. Jeśli do takowych dojdzie w przypadku pomnika Pileckiego, to wiadomo, czego należy się spodziewać. W ostatnich tygodniach okazało się ilu "przyjaciół" ma Witold Pilecki we Wrocławiu.

W tym kontekście trudno nawet przewidzieć, co stanie się w Nowym Ratuszu podczas obrad rady miejskiej w czwartek. O godz. 14 ma być tam głosowana uchwała dotycząca ronda na Granicznej. Ale czy wrocławscy politycy nie wpadną znów na jakiś pomysł?

Wykop Skomentuj44
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale