Rybitzky Rybitzky
30
BLOG

PiS - czas na transformację

Rybitzky Rybitzky Polityka Obserwuj notkę 18

[WTQ] dokonał pewnego podsumowania „osiągnięć" Platformy Obywatelskiej. Bez wątpienia przedstawione przez niego przykłady nepotyzmu to tylko ułamek tego co obecnie wyprawia rządzącą partia. Już nawet dziennikarze nie mogą zbywać milczeniem niektórych wybryków polityków koalicji.

Tymczasem sami Polacy wydają się być niezbyt poruszeni. Podobnie, nie rusza ich coraz bardziej ostra retoryka członków rządu. Ministrowie chcą wkraczać na terytoria, gdy nigdy wcześniej nie było polityki. Liczyć kobietom okresy, śledzić papierosowych spekulantów, dawać ludziom prawo jazdy tylko na kilka-kilkanaście lat. Paranoja? Nie, już wkrótce polska rzeczywistość.

W czasach tzw. faszyzmu, szczęśliwie zakończonych rok temu, nikomu z rządzących nawet nie przychodziły do głowy takie pomysły. Mimo to poparcie dla PO wciąż rośnie (przynajmniej teoretycznie), a faktyczne autorytarne zapędy nie budzą słowa sprzeciwu. Wystarczy pokazać ludziom twarz Kaczyńskiego, by reagowali jak publiczność z Orwellowskich seansów nienawiści.

Oczywiście, nie dotyczy to wszystkich Polaków. Znaczna jednak część naszego społeczeństwa wydaje się być na zawsze skażona jakimś jadem. Trucizna w ich głowach sprawia, że nie będą myśleć logicznie tak długo, póki będzie istniał straszak w postaci PiS oraz braci Kaczyńskich.

Jak temu zaradzić? Otóż, rzecz w tym, iż najprawdopodobniej nie można. Moim zdaniem polskiej prawicy pozostaje tylko jedno - dokonać podobnej metamorfozy jak komuniści pod koniec lat osiemdziesiątych. Należy zmienić szyld i liderów, pozostając przy dotychczasowych założeniach.

Polskiemu społeczeństwu trzeba dać nową, atrakcyjną, kolorową papkę, która wypełni ludziom mózgi. Bez PiS i Kaczyńskich Platforma szybko straci poparcie. Polacy lubią nowe produkty - także na scenie politycznej.

Rzecz jednak w tym, że to co będzie wyglądać na papkę - nie może nią być. Za plastikową fasadą pełną uśmiechniętych neo-Donaldów musi kryć się twarda i zdeterminowana organizacja, która po zdobyciu władzy nie odda jej tak szybko, jak ostatnio PiS.

Czy realizacja takiego scenariusza jest prawdopodobna? Niezbyt. Co nie zmienia faktu, że właśnie zmiana formy jest tym, czego PiS obecnie najbardziej potrzebuje. Jeśli PiS nie założy sobie sam maski, jego przeciwnicy z łatwością przyprawią temu ugrupowaniu każdą najgorszą gębę.

Rybitzky
O mnie Rybitzky

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (18)

Inne tematy w dziale Polityka