inskrypcje
W poszukiwaniu woli mocy...
9 obserwujących
287 notek
34k odsłony
  61   0

(225) Polska to szpital infekujący pacjentów patogenami (toksycznymi ideami)


Gdy polska dependencja, czyli bycie zarządzanym przez władze w Polsce nie jest toksyczna, nie jest skośna – mogą z tego wynikać nowe osiągnięcia myśli i dobrej praktyki. Dyktat nie zastąpi poziomej dependencji. Niestety obecny czas, to coraz charakteryzujący się rosnącym nachyleniem rozbiegu skoczni wykorzystywanej nie tylko w skokach narciarskich, ale i codziennym życiu. Nas stawia się przed ekranami pokazującymi skoki narciarskie. Belka startowa lokowana jest coraz wyżej dla polskiego triumwiratu panów, wójtów i plebanów. Coraz ostentacyjnej władza w Polsce lokuje swoją belkę startową coraz wyżej. Ich nachylenie rozbiegu ku lepszemu życiu, ku sukcesom przekracza już 40 stopni. Nas stawia się na progu skoczni i proponuje byśmy i my skakali ku lepszemu życiu, ku sukcesowi, ku szczęściu.

Sieć, jako związek różnych suwerennych podmiotów połączonych relacją zależności i translacji interesów, wymian wzmacniających poszczególnych aktorów, ale i całą sieć, w tym zgody na oddanie części swojej suwerenności, by móc uzyskać większy wpływ na zmiany – to prawdopodobnie jedyna droga prowadząca do ograniczenia wpływu zapożyczonych z ekonomii idei, które nie koniecznie muszą się sprawdzać w działalności w zakresie polityki społecznej.

Krytyka działań władz w Polsce nie podoba się nie tylko władzy, ale i jej dworowi, w tym specjalistom od mamideł.

Czyżby S24 stawał się psisowską tubą propagandową, skoro wyciął ze swych stron taki oto koment: Na polskim nieładzie tracą ci, którzy przez wiele, wiele lat uczyli się, studiowali, a następnie przez wiele, wiele lat ciężko pracowali, a tym samym dobrze zarabiali. Wprowadzanie rozwiązań zmniejszających wysokość wyższych emerytur jest niczym innym jak odbieraniem nabytych praw. Władza w Polsce przez wprowadzeniem polskiego nieładu znacząco podwyższyła sobie uposażenia, a cynicznie odebrała osobom o wyższych emeryturach ich dochody. Ponadto okrada z zaoszczędzonych w bankach pieniędzy na „czarną godzinę”, w czas, gdy będzie koniecznym kupienie sobie na starość koniecznego wsparcia. Mamy niby społeczną gospodarkę rynkową. Aliści na aktywne wsparcie mogą liczyć rodziny i dworacy władzy. Osoby samotne będą zmuszone „wyjść na rynek” i kupić sobie wsparcie. Należy zauważyć, iż w Polsce nie ma w systemie zabezpieczenia społecznego tzw. ubezpieczenia pielęgnacyjnego funkcjonującego np. w Niemczech, które osobom o ograniczonej sprawności i samodzielności daje pieniądze, by ci mogli sobie kupić np. usługi pielęgnacyjne. Na marginesie pozwolę sobie zauważyć, że psisowski „ład” nie przewiduje skutecznego wspierania nie tylko dzieci i młodzieży w kryzysach psychicznych. Prawdopodobnie kryzys będzie się rozwijać, a tym samym rosnąć będzie także liczba osób dorosłych doświadczających kryzysów psychicznych. Dla nich nic... No może oferty dzieł tzw. o.Rydzyka. Ale to oczywiste, że miast efektywnej polityki społecznej mamy władze w Polsce dbające o „słupki”, a nie zapewnienie osobom niesamodzielnym koniecznego im oparcia. re

Czy wiemy jaka jest liczba śmierci osób starszych na skutek zachorowania na covid-19, które zmarły, gdyż nikt nie poinformował ich o potrzebie szczepienia się, nikt nie udzielił im wsparcia w dostępie do szczepionki?


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale