180 obserwujących
2376 notek
5408k odsłon
  396   0

Covidowa refleksja

Posłuchajcie proszę i przeczytajcie polskie tłumaczenie tekstu:

                                                                https://www.youtube.com/watch?v=Lvd4s0EKeI4 

                                                                              ( polecam wersję pełnoekranową)

Itsumo Nando Demo (Zawsze Zemną) Piosenka z filmu anime " Spirited Away" Kompozytor: Youmi Kimura (木村 弓) Wykonanie: Kate Covington (Cover)

Dobranoc.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego życia)

Post Scriptum

Polecę Obajtkiem. Czy ktoś ku*wa rozumie, czemu Admin zamiótł pod dywan tę notkę?

Załączam tedy bryk dla Admina:

Pierwotnie wyemitowany w Japonii 20 lipca 2001 roku przez dystrybutora Toho , film zyskał powszechne uznanie, przynosząc 383,4 miliona dolarów dochodu w światowych kasach - vide: https://pl.qaz.wiki/wiki/Spirited_Away .

Jest często uważany za jeden z najlepszych filmów animowanych, jakie kiedykolwiek powstały, i plasuje się w pierwszej trzydziestce najwyżej ocenianych filmów wszechczasów IMDb . W związku z tym stał się najbardziej udanym i najbardziej dochodowym filmem w historii Japonii z łączną kwotą 31,68 miliardów jenów (305 milionów dolarów). Utrzymywał rekord przez 19 lat, dopóki nie został pokonany przez Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba the Movie: Mugen Train w 2020 roku.

Zdobył Oscara dla najlepszego filmu animowanego na 75. ceremonii rozdania Oscarów , co czyni go pierwszym i jedynym ręcznie rysowanym i nieanglojęzycznym filmem animowanym, który zdobył tę nagrodę. To był współ-laureat Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie 2002 (wspólnie z krwawej niedzieli ) i znajduje się w Top 10 na British Film Institute liście jest z „Top 50 filmów dla dzieci do wieku 14 ". W 2016 roku został uznany przez BBC za 4-ty najlepszy film XXI wieku , wybrany przez 177 krytyków filmowych z całego świata, co czyni go najlepszym filmem animowanym na liście. W 2017 roku został także uznany przez The New York Times za drugi „Najlepszy film… XXI wieku do tej pory” . 

Nie wiem, gdzie się ze wstydu schować.


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale