192 obserwujących
2796 notek
6046k odsłon
  222   0

Jak to było naprawdę z Morawieckim i Tuskiem?

Pinokio - szczyt zakłamanej bezczelności

Portal internetowy Salon24, - vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1237390,premier-atakuje-tuska-palil-cygarka-ogladal-eurosport-uciekl-do-brukseli-po-pieniadze informuje:

Przede wszystkim pan Donald Tusk palił cygarka, oglądał Eurosport, pracował trzy i pół dnia w tygodniu, mniej więcej. To są też dokumenty, mnóstwo ludzi to potwierdza, to jest ta różnica. Dla Polski trzeba ciężko pracować, a nie udawać, że się pracuje – powiedział premier Mateusz Morawiecki…

Mój komentarz:

Codziennie chodzę na kawę na krakowski Rynek i obserwuję zachodnich turystów, których znakomitą większość stanowią ludzie starsi. Są to sędziwe małżeństwa, a dokładniej mówiąc elegancko odziane senioralne pary, pogodne, beztrosko uśmiechnięte, przechadzające się nieśpiesznie krakowskimi uliczkami, by po zwiedzeniu miasta zasiąść w obiadowej porze w rozsianych wokół krakowskiego Rynku ogródkach restauracyjno kawiarnianych, gdzie obiad kosztuje mniej więcej tyle ile polski emeryt wydaje na tydzień. I nie są to bynajmniej jacyś milionerzy, lecz szeregowi zachodni emeryci, których stać na wycieczkę do Krakowa, gdzie mogą spędził miło czas niczego sobie nie odmawiając.

Zaś krakowscy emeryci na swój Rynek nie chodzą, a ci, którzy się tam zapędzą, onieśmieleni, przygarbieni, w siebie wklęśnięci i upokorzeni swym ubóstwem, przymykając chyłkiem opodal suto zastawionych stołów bądź to klną pod nosem, bądź udają, że nie widzą swoich beztrosko rozszczebiotanych równolatków z Zachodu zajadających frykasy, których oni nigdy nawet nie pokosztowali.

A jednak ci polscy emerytowani użyteczni idioci nadal dają się robić w konia władzy „dobrej” zmiany i głosują na PiS. W tym miejscu Pragę przypomnieć, że podług Wielkiego Słownika Języka Polskiego, “użyteczny idiota” to osoba, która kierując się własnymi poglądami i szlachetnymi intencjami, działa nieświadomie na rzecz czyichś interesów politycznych.

Nasuwa się tedy pytanie, dlaczego ci ludzie jeszcze tego nie widzą?

Otóż moim zdaniem dlatego, że Jarosław Kaczyński nie bez przyczyny brutalnie zrzucił z urzędu panią premier Beatę Szydło, a zrobił to dlatego, że nie umiała kłamać bez cienia obciachu, - i jak przegrała w Brukseli dwadzieścia siedem do jednego, a pan Prezes wręczał jej bukiet biało czerwonych róż za jej rzekome zwycięstwo, na twarzy Beaty Szydło błąkał się rumieniec wstydu i zażenowania. Słowem Beata Szydło mamiąc obywateli na zlecenie Kaczyńskiego starała się mimo wszystko zachować bodaj resztki przyzwoitości.

Zaś Jarosław Kaczyński do realizacji swego szatańskiego planu „reformowania” państwa w ramach projektu (Sic!) „dobrej zmiany” potrzebował premiera, który będzie umiał łgać w żywe oczy bez cienia skrupułów i wygadywać choćby największe kłamstwa z kamienną twarzą i bez drgnienia oka sprawiając wrażenie, iż wierzy w to, co mówi.

Stary wyjadacz Kaczyński dobrze wiedział, gdzie takiego delikwenta szukać i sięgnął do środowiska awangardy Platformy Obywatelskiej, gdzie znalazł niegdysiejszego zausznika Donalda Tuska, - niejakiego Morawieckiego Mateusza.

Tak. Tak. To stamtąd właśnie Kaczyński wyłuskał (za jaką cenę?) obecnego premiera rządu Prawa i Sprawiedliwości, który w czasie rządów Platformy Obywatelskiej, będąc prezesem banku BZ WBK zasłynął z tego, że jako osobisty doradca finansowy Donalda Tuska, zajadając przy jednym stole ośmiorniczki w gangsterskiej restauracji „Sowa i Przyjaciele” w towarzystwie ówczesnego prezesa PKO BP Zbigniewa Jagiełło (przyjaciela Morawieckiego), prezesa PGE Krzysztofa Kiliana (wieloletniego i zaufanego przyjaciela Tuska), -  przekonywał swoich kolesiów, że, cytuję za Morawieckim: „umiejętnie chwaleni i dopieszczani przez władzę Polacy będą za miskę ryżu zapierdalać ”.

Ktoś zaprzeczy?

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale