163 obserwujących
1767 notek
4134k odsłony
2462 odsłony

Biedroń ma pewny sukces, jeśli wesprze papieża Franciszka

Wykop Skomentuj151

Do tej pory Polacy rozumieli modlitwę, jako pełną powagi rozmowę z Bogiem w sensie zwracania się do Niego w prośbie, dziękczynieniu, bądź uwielbieniu. Zaś krakowskie Światowe Dni Młodzieży 2016 pozwoliły młodym Polakom zrozumieć, że z Bogiem można się także dzielić swym szczęściem wyrażonym w radosnej zabawie i tańcu. A ponieważ w Polsce instytucja Kościoła Katolickiego koegzystuje z instytucjami rządzącym państwem, to ta inna niż dotąd kultura modlitwy staje się w pewnym sensie „nową jakością polityczną”, której jak diabeł święconej wody boi się polski konserwatywny Kościół i tradycjonalistyczna partia rządząca. I coś mi się widzi, że to z tej właśnie przyczyny PiS oraz polski KK tak nie cierpią papieża Franciszka, który niesie światu wiarę w Boga wolną i radosną, - a nie wiernopoddańczą. A jeszcze do tego papież Franciszek zdecydowanie potępia pedofilię, w przeciwieństwie do znaczących polskich purpuratów, którzy idą w zaparte głosząc obłudną maksymę, że pedofilom trzeba okazywać miłosierdzie, a nie karać.

Na szczęście Jego Eminencja Prymas Wojciech Polak zdobył się na odwagę powiedzenia prawdy o grzechach polskiego Kościoła Katolickiego - vide: https://www.youtube.com/watch?v=GCMuxdkpZKs

Zbliżają się wybory, wiosenne i jesienne, więc się zastanawiam, za kim opowiedzą się młodzi Polacy? Bo to od nich przecież zależy, jaką w przyszłości będzie Polska. I dziś przyszła mi do głowy z pozoru szalona myśl, że gdyby wojujący z polskim Kościołem Katolickim Robert Biedroń poparł tezy papieża Franciszka, który naucza o potrzebie szacunku i niedyskryminowania ludzi, - łącznie z osobami homoseksualnymi (mówiąc publicznie w roku 2016, że Kościół powinien przeprosić osoby homoseksualne za ich marginalizację i obrażanie – vide: https://www.rp.pl/Papiez-Franciszek/160629230-Papiez-Chrzescijanie-powinni-przeprosic-gejow.html ), - to moim zdaniem pan Robert ma w kieszeni niemały sukces wyborczy.

Bo jakby Biedroń wyciął taki numer i oficjalnie wsparł nauki papieża Franciszka, to zyskałby poparcie nie tylko młodzieży lewicującej, ale podkradłby sporo głosów młodzieży do tej pory sympatyzującej, bądź z PiS-em, bądź z Platformą Obywatelską, które obydwie przedstawiają się jako partie prawicowe.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum

Lektura komentarzy nakazuje mi złożyć następujące oświadczenie:

Nie jestem gejem, jestem natomiast ochrzczonym, komunikowanym i bierzmowanym katolikiem, mężem i ojcem, - zaś pana Roberta Biedronia, który mnie ani grzeje, ani ziębi nigdy na oczy nie widziałem, a moja działalność blogerska sprowadza się do obiektywnej analizy tego, co się dzieje w kraju, w którym żyję od ponad siedmiu dekad.

Wykop Skomentuj151
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo