echo24 echo24
422
BLOG

Czemu do telewizyjnych debat o rozwoju płodu i aborcji, - nie ma sensu zapraszać pisowców?

echo24 echo24 Polityka Obserwuj notkę 70
Intelektualna cofka katolików nowogrodzkich

Po haniebnej i szczującej Polaków przeciwko Polakom wypowiedzi abpa Jędraszewskiego o „holokauście nienarodzonych” wygłoszonej w czasie kazania w Kalwarii Zebrzydowskiej w wigilię Świąt Wielkiej Nocy, - napisałem w okresie świątecznym dwie notki zatytułowane: „Z prośbą do abpa Jędraszewskiego o, - opamiętanie w sianiu nienawiści ”, - vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/1369481,z-prosba-do-abpa-jedraszewskiego-o-opamietanie-w-sianiu-nienawisci oraz „Duszpasterz bez owieczek ”, - vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/1369725,duszpasterz-bez-owieczek .

Do tych notek, pisowscy orędownicy nauk głoszonych przez abpa Jędraszewskiego dodali kilkadziesiąt komentarzy będących świadectwem, iż ci ludzie są intelektualnie cofnięci do wczesnego zarania jurajskiej epoki dinozaurów, jak nie gorzej.

Przeczytajcie Państwo, proszę w wolnej chwili te komentarze, a przekonacie się, że wybrany losowo pisowiec to katolicki fundamentalista, którego ślepa wiara w to, czego nauczył go w dzieciństwie katecheta, - na całe życie zwolniło z potrzeby myślenia i racjonalnego postrzegania rzeczywistości.

Przekonacie się także, iż w kwestii wiary, przeciętny pisowiec to mentalny jamochłon.  ja wcale nie ironizuję, gdyż jamochłon nowogrodzki, przyjmując bezkrytycznie za prawdę objawioną wszystko, co mówi toksycznie nienawistny wobec inaczej od niego myślących, jajogłowy abp Jędraszewski, - wbrew teorii rozwoju gatunków Karola Darwina, począł ewoluować do tyłu, czyli od formy mózgu resztkowego do postaci całkowicie odmóżdżonej.

Zaś wymaganie od statystycznego pisowca logiki w pojmowaniu czegokolwiek to przedsięwzięcie równie beznadziejne, jak walka Don Kichota z wiatrakami.

Modelowym okazem gatunku jamochłonów nowogrodzkich jest uwielbiany przez pisowców bloger piszący na Salonie24 pod nickiem @ŻYWICA.

Przeczytajcie Państwo jego komentarze, a zrozumiecie, że tytuł mojej dzisiejszej notki jest w pełni uzasadniony.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

UWAGA!

Uprzejmie proszę Gości mojego blogu o trzymanie się przekazu notki i niesprowadzanie dyskusji na tematy oboczne.

Zastrzegam sobie także prawo do okresowego blokowania autorów komentarzy hejterskich, a także usuwania komentarzy obelżywych, niedorzecznych oraz zawierających pomówienia i insynuacje, - bez podania przyczyn.

echo24
O mnie echo24

emerytowany nauczyciel akademicki, tłumacz, publicysta, prozaik,

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka