0 obserwujących
23 notki
22k odsłony
  65   0

Wywiad bloggerów BLOG MEDIA 24.PL z Aleksandrą Natalli-Świat v-

Przedstawiamy kolejny wywiad z cyklu "Twarzą w twarz ". Jest to wspólna
inicjatywa portalu www.polityczni.pl i BLOGMEDIA24.PL Stowarzyszenie w organizacji  Tym razem blogerka Maryla  rozmawia z Aleksandrą Natalli-Świat wiceprzewodniczącą Komisji Finansów Publicznych o pracach legislacyjnych ,inflacji, narzędziach jakie posiada rząd do wpływania na zatrzymanie wzrostu cen gazu, paliw i energii elektrycznej,o schłodzeniu gospodarki, bessie i planowanej prywatyzacji.

 

 

Aleksandra Natalli-Świat - wywiad - 16/07/08
 
 
 nr 2452 z dnia 2008-07-23
 
 
Kolejny wywiad blogerów. Tym razem z zaproszenia Maryli i portalu polityczni.pl skorzystała wiceprzewodnicząca sejmowej komisji finansów Aleksandra Natalli-Świat.
 
 
 
WIG20 spadł do poziomu 2479,40 pkt., tym samym wyznaczając nowe minimum w tym roku. Dość szybko jednak znalazł się popyt, który próbuje wyciągnąć indeks w górę. O godzinie 10:19 WIG20 testował poziom 2498,30 pkt., spadając o 0,89 proc.

 Wysoki odczyt wskaźnika cen towarów i usług (CPI) spowoduje dalsze umocnienie krajowej waluty, możliwe jest testowanie poziomu 3,25 zł/euro. Obligacje przy wyższym od konsensusu odczycie CPI mogą tracić.

 

Ceny rosną coraz szybciej


Było drogo - będzie jeszcze drożej. Czyja to wina? Nas samych, bo mając co raz więcej pieniędzy w portfelach godzimy się płacić więcej w sklepach, a sprzedawcy skrzętnie wykorzystują koniunkturę. Jednak stale rosnąca inflacja to przede wszystkim efekt wzrostu cen żywności i paliw. To także wina droższego prądu i gazu. Ceny w polskich sklepach są wyższe. Jednocześnie rosną wynagrodzenia i liczba zatrudnionych.
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu wzrosły o 4,6 procent. w stosunku do czerwca 2007 roku, a w porównaniu z majem wzrosły o 0,2 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. W maju inflacja roczna wyniosła 4,4 procent.

Najbardziej podrożały żywność i paliwa.
Ceny towarów i usług rosną
 
 
Wkrótce zapewne ponownie zdrożeją także kredyty hipoteczne w złotych, bo o konieczności kolejnych podwyżek stóp procentowych mówią kolejni przedstawiciele Rady Polityki Pieniężnej. Dziś w TVN CNBC Biznes zasugerował to profesor Dariusz Filar.

Członek RPP powiedział, że dane o inflacji pokazują, iż trzeba podwyższyć stopy procentowe jak najszybciej.
 
 
WIG20 2445.11 -3.00
WIG 37654.10 -3.02
mWIG40 2241.70 -3.40
 
 
 

 

 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale