0 obserwujących
328 notek
300k odsłon
  506   0

Skrócony hejnał w Jedynce

 

 

Do dwóch minut z czterech będzie skrócony hejnał z wieży Mariackiej w nowej ramówce Programu I Polskiego Radia, która obowiązywać będzie od 22 września.

 

Długość hejnału ma być dostosowana do programów nowej ramówki Jedynki.  Jak nas poinformował rzecznik prasowy Polskiego Radia Radosław Kazimierski zamiast czterech przejść hejnalisty, będą odtwarzane dwa. – Hejnał nie zniknie, wbrew obawom,  z anteny. Jesteśmy tradycjonalistami i nie chcemy z niego zrezygnować. W nowej ramówce Jedynki pojawi się nowa oprawa muzyczna programu i hejnał będzie grany na antenie Programu I częściej i w różnych godzinach – powiedział portalowi sdp.pl Radosław Kazimierski.

Hejnał Mariacki grany był w Krakowie od 13 lutego 1838 roku początkowo tylko jeden raz dziennie i  wyznaczał punktualnie godzinę dwunastą. Kraków był pierwszym polskim miastem, w którym podawano dokładny czas. Od 16 kwietnia 1927 roku –  codziennie w samo południe – I Program Polskiego Radia transmituje hejnał z wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie.

 

Inf. własna

mp

 

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale