SDP SDP
1882
BLOG

Żądają ustąpienia Krzysztofa Skowrońskiego

SDP SDP Rozmaitości Obserwuj notkę 37
śr., 03/10/2012 - 12:38 — mp

 

Członkowie Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich protestują przeciwko rzekomemu upolitycznieniu prezesa SDP i domagają się jego ustąpienia.

Krzysztof Skowroński 1 października poprowadził na Foksal konferencję prasową PiS, na którem przedstawiono kandydata tej partii na premiera. Jolanta Cywińska i Bartosz Ławski, członkowie OW SDP, zorganizowali dziś konferencję w sprawie odwołania Krzysztofa Skowrońskiego z funkcji prezesa SDP. Konferencję prowadził prezes oddziału warszawskiego SDP Grzegorz Cydejko.

Zdaniem Bartosza Ławskiego Skowroński naruszył art. 21 kodeksu etyki dziennikarskiej SDP brzmiący: „Angażowanie się dziennikarzy w bezpośrednią działalność polityczną i partyjną jest również przejawem konfliktu interesów i należy wykluczyć podejmowanie takich zajęć oraz pełnienie funkcji w administracji publicznej i w organizacjach politycznych”. Ławski stwierdził rownież, że „Nie chodzi o to, że prezes poprowadził konferencję jednej konkretnej partii”. Według niego naruszeniem etyki byłoby zaangażowanie się w działalność każdego innego ugrupowania tego typu. „Jesteś prezesem pozapolitycznej organizacji” – zwrócił się do Skowrońskiego.

Krzysztof Skowroński przedstawił swoje oświadczenie, w którym stwierdził m.in.: „Jestem i zawsze byłem niezależnym dziennikarzem i potrafię to udowodnić. Na konferencji PiS pełniłem rolę gospodarza budynku i dziennikarza Radia Wnet. Kandydat PiS na premiera, którego wtedy przedstawiano, nie jest członkiem partii, tylko przedstawicielem świata nauki”.

Prezes nie zamierza podawać się do dymisji - SDP jest organizacją demokratyczną i tylko demokratyczną decyzją może zostać odwołany ze swojej funkcji.

Na konferencji pojawili się też inni członkowie OW SDP – Joanna Lichocka skomentowała: „Protest Jolanty Cywińskiej i Bartosza Ławskiego to nie jest stanowisko zarządu Oddziału Warszawskiego”. Do debaty dołączył się Michał Karnowski: „państwo dzielicie Stowarzyszenie”. Ławski zapowiedział podanie prezesa do Naczelnego Sądu Dziennikarskiego.

W konferencji wzięło udział ok. 60 osób, w tym ekipy telewizyjne Polsatu i TVN 24. Zbierane są podpisy pod listem o odwołanie Krzysztofa Skowrońskiego z funkcji prezesa SDP.

 

Inf. własna

AH

 

SDP
O mnie SDP

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości