22 obserwujących
192 notki
346k odsłon
  523   0

Zabrze śmierdzi...

Zabrze jest typowym przykładem miasta rządzonego w oczywisty sposób na szkodę mieszkańców. Gdy w 2005 r. wyprowadzałem się z tego miasta, było ono typowym śląskim miastem - całkiem zadbanym i nie zanieczyszczonym, gdyż wszystkie zakłady będące trucicielami albo się zmodernizowały, albo upadły. I nastały rządy kobiety, a wraz z nią pojawił się smród. Nie do wytrzymania smród z tzw. "sortowni odpadów komunalnych". Niesie się (w zależności od kierunku wiatru) na kilka kilometrów od wysypiska, które umiejscowione jest zaledwie dwa kilometry od ścisłego centrum Zabrza... Władze co roku za pośrednictwem mediów informują, że sytuacja będzie lada chwila rozwiązana, po czym śmierdzi bardziej.

Rok 2016:

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,20761980,tak-smierdzi-tylko-w-zabrzu-mieszkancy-podpisuja-sie-pod-protestem.html

Rok 2017:

https://www.radiopiekary.pl/2017/05/31/zabrze-smrod-i-halas-w-dzielnicy-zandka/

Rok 2018:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slask/protest-w-zabrzu-mieszkancy-maja-dosyc-smrodu/xcfqj41

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że odpady sprowadzane są nawet z zagranicy, co zauważyli mieszkańcy dzielnicy w której umiejscowione jest wysypisko. Niemcy chyba w zemście za utratę Hindenburga, urządzili sobie niedaleko żydowskiego cmentarza swój wychodek.
Władze Zabrza smrodu nie czują, chociaż często owiewa nowy Urząd Miejski. Z pompą odwalony, spowity w smrodzie przypominającym kombinację gnojówki i wymiotów od nadmiaru alkoholu.

Trafiłem jeszcze na jeden artykuł rzekomo cytujący panią prezydent. Nie chce mi się w to wierzyć, bo przecież tylko psychopaci swoje odpowiedzialność za swoje uczynki próbują zrzucić na ofiary:

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,23651127,mieszkancy-zabrza-tak-tu-smierdzi-ze-nam-wstyd-najlatwiej.html

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka