Blog
Pokazuję woj. Podlaskie
woj. Podlaskie
woj. Podlaskie Pokazuje nieznane strony Podlaskiego
0 obserwujących 44 notki 79319 odsłon
woj. Podlaskie, 6 sierpnia 2010 r.

Jagiellonia w europejskich pucharach a problemy naszej piłki (2)

Jagiellonia w europejskich pucharach a problemy naszej piłki (2)

 

Jagiellonia

Niestety w rewanżu mieliśmy wynik 2:2, co nie dało awansu do dalszych rozgrywek Jagiellonii. Trzeba podkreślić że Jagiellonia była najlepiej prezentującą się drużyną z Polski w europejskich rozgrywkach, gdyż grała ambitnie, walecznie i co ważne bez kompleksów. Uważam że jednak przykład Jagiellonii jest dobrym do omówienia tego czego brakuje naszej krajowej piłce.

Gra się swoje

Szczerze to oglądając „wielkich” naszej piłki na stadionach europejskich zawsze się miało wrażenie że brakuje naszym piłkarzom pewności siebie, często są sparaliżowani. 

Przykład jednak nie najmocniejszej składem Jagiellonii potwierdza tą tezę, piłkarze Jagiellonii wyszli na boisko i grali swoje, na koniec po ciężkiej walce można powiedzieć że zabrakło im trochę szczęścia. Jagiellonie ogląda się trochę jak Kubicę, który robi swoje a reszta zależy od szczęścia, bolidu, pieniędzy a nie kondycji psychicznej. 

W ten sam sposób nie ogląda się innych krajowych drużyn, zaraz ktoś mógł by postawić tezę że to jakaś wada narodowa (są ludzie podciągający wszystko pod tą narrację), jednak inne gry zespołowe raczej przeczą tej regule, można by wymienić siatkówkę czy szczypiorniaka gdzie ostatnio mieliśmy okazję święcić historyczne sukcesy. 

Z naszymi piłkarzami jest wymieniony wcześniej problem natury psychicznej, przynajmniej ja mam takie wrażenie widząc jak piłkarze z innych klubów czy często reprezentacji nie umieją pójść na całość i dać z siebie wszystkiego, co więcej często grają gorzej niż na „własnym podwórku” i wyglądają na spiętych, sparaliżowanych.  

Myślę  jednak że nasi kopacze w sprawie podejścia do gry w europie powinni brać szkolenia w Jagiellonii.

 

Oczywiście nasza piłka to też inne problemy, które określił bym strukturalnymi. Lecz myślę że gdyby ktoś podchwycił podejście do gry od Jagi, czy też od innych Polskich drużyn odnoszących sukcesy w sportach zespołowych to było by o wiele lepiej. Co więcej, szybko nasze kluby nie będą bogatrze od europejskich potęg więc radzę poćwiczyć nad wymienionym przezemnie elementem, gdyż może on być kluczowy jeśli chodzi o wyniki naszych piłkarzy w międzynarodowych rozgrywkach. 
 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Pochodzę z woj. podlaskiego. Jeśli ktoś zobaczy opublikowane swoje zdjęcia i mu przeszkadza taka promocja regionu to proszę o kontakt - zdjęcia zdejmę podlasie1@o2.pl

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Wojciech Sokołowski Jak na debiut w pucharach było ok, uważam że chyba nikt nie żałuje...
  • @petrus33 Na marginesie pana wypowiedzi mówiąc do wszystkich czytelników to sporo zależy od...
  • @amelka222 Nie ma za co :) pozdrawiam

Tematy w dziale