Blog
Bez nazwy
Skorpion48
Skorpion48 inżynier mechanik, pasjonat historii.
13 obserwujących 160 notek 106958 odsłon
Skorpion48, 13 maja 2013 r.

Przekręt w UE - lobbowanie samych siebie.

    Aby organizacja społeczna mogła zostać uznana za organizację pozarządową musi spełnić podstawowy warunek - środki na jej działalnośc muszą pochodzić od jej członków lub darczyńców z tzw. kręgu obywatelskiego, czyli ze sodków prywatnych. Jak to się ma w odniesieniu do bardzo agresywnej w działaniu organizacji gejów, lesbijek etc.(ILGA)?

   Ze sprawozdań finansowych ILGA za lata 2007-11 wynika jasno, że otrzymała od Komisji Europejskiej ponad 4 mln Euro. Przychód całkowity ILGA za rok 2011 wyniósł 1.824.000, - Euro, z czego więcej niz połowa tej sumy ( 967.500,- Euro) pochodziło własnie od KE. Ale sposnorem ILGA był także rząd Holandii, który w 2011 roku zsilił konto organizacji pozarządowej kwotą 50 000 Euro, oraz Europejskie Narzędzie na rzecz Demokracji, podlegajace unijnym istytucjom - 330.000,-Euro. Wszystkie wpłaty na konto ILGA od sponsorów rządowych ( budzet Komisji Europejskiej jest zasilany przez państwa członkowskie) stanowią ok.71% całkowitego budżetu rocznego ILGA. Pozostałe wpłaty (ujawnione) pochodzą od: Open Society Instytute (należy do Sorosa- ciekawe, że zawsze sposoruje organizacje mające w programie naruszanie porządku naturalnego i społecznego) - 100.000,-Euro; londyńska fundacja Sigrid Rausing Trust - 220.000,- Euro. Zatem większość środków pochodzi z pieniędzy podatnikow europejskich. Na rok 2012 organizacja ILGA złożyła wniosek o przyznanie jej grantu w wysokości 1 mln. Euro z EDIHAR ( także pieniądze unijne).

   ILGA jest przede wszystkim organizacją lobbystyczną wspieraną nie przez najbardziej zainteresowanych gejów i lesbijki, ale przez Komisje Europejską, a to oznacza, że Unia Europejskoa finansuje lobbowanie ...samej siebie.

   Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, bo jak wynika ze sprawozdania, ILGA za pieniadze otrzymywane z UE finasuje przede wszystkim swoja administrację i apanaże dyrektorów. Roczna pensja dyrektora wykonaczego (wg. ogłoszenia z 2009 roku, gdy szukała kandydata na to stanowisko) wynosiła 80-85.000 Euro. Ze sprawozdania za rok 2011 wynika, że na realizację projektu pod nazwą 'Program Pracy" ILGA przeznaczyła 312 000 Euro, na wynagrodzenia ponad 1 mln. Euro. pozostała część na "Parady Równości".

  Czy zatem można traktować ILGA jako organizację pozarządową, w przypadku, gdy ze świecą szukać należy darczyńcy z kręgu tzw. społeczeństwa obywatelskiego? To jest jedno wielkie oszustwo, a nie "społeczeństwo obywatelskie". To jest zamknięty sytem politycznego nacisku: Unia Europejska finansuje ILGA, ILGA naciska na Unię Europejską agresywnym lobbingiem dot.legislacji. Unia "uważnie wsłuchuje się", usprawiedliwiając swe decyzje i naciski na państwa czlonkowskie tym,. że to...."głos społeczeństwa obywatelskiego". Oto, co na ten temat mówi Austriak dr. Martin Kugler:- "Komisja Europejska znajduje sie na najlepszej drodze do tego, aby finansować lobbing skierowany do samej siebie. To jedyny w swoim rodzaju przypadek i wygląda raczej na robienie sobie kiepskich żartów z europejskich obywateli. To staje się jeszcze gorsze, jeśli wiemy, że nie ma prawie żadnego państwa członkowskiego Unii, w którym działalność ILGA byłaby w pełni przejrzysta i tolerancyjna wobec odniennych poglądów".

  Można zadać nastepujące pytania skirowane do Komisji Europejskiej (ciekawe, co na to nasi europosłowie?):

   - na jakiej podstawie Komisja Europejska finasuje organizację, której działalność lezy poza kompetencjami UE? Bo przecież legalizacja " małżeństw" homoseksualnych, nie należy zgodnie z traktatami unijnymi do spraw, w których Unia ma zastepować kraje członkowskie.

  - Komisja Europejska finasujac organizację homoseksualną omija ograniczenia traktatowe - dlaczego?

 - nie ma zgody państw członkowskich dla Komisji Europejskiej do działania UE w zakresie legalizacji "małżeństw homoseksualnych" i adopcji przez takie pary dzieci - dlaczego Unia to robi?

- czy finansujac swoją dzialalnośc z pieniedzy Unii i rządów posiada sie status organizacvji pozrządowej?

  W maju będą kolejne 'Parady Równości". Dobrze pamiętać, że to za nasze pieniądze, hmoseksualiści nie dają na swoje zabawy ani grosza.

  

Opublikowano: 13.05.2013 19:38.
Autor: Skorpion48
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Normalny.Rządy PO w liczbach Dług publiczny Polski... reżimowe media milczą... 910 742 558 552 PLN

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @KFIATUSHEK7 Niech Pan nie pisze bzdur. Może handlowo byli lepiej wykształceni. Nawet Lucas w...
  • @WADAMS To taki Żyd okazjonalny- jak pracuje dla Stalina to nie jest Żydem, jak go zwolnią to...
  • @NOO Wg. prof. Chodakiewicza i prof. Paczkowskiego w 1946 roku zamieszkiwało w Polsce 1% Żydów.

Tematy w dziale