Dzisiaj mija 40 rocznica rozpoczęcia wydarzeń grudniowych i 29 rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Jako bezpośredni uczestnik wydarzeń grudniowych w Gdyni , jako kilkunastoletni młody człowiek , pracownik ówczesnej stoczni im. Komuny Paryskiej wnioskuje o odznaczenie gen Jaruzelskiego orderem Orła Białego. Generał Jaruzelski „ dobrze się zasłużył Polsce”. Wszak w Gdyni zastrzelono tylko 17 przeważnie młodych osób. Przecież Wojsko Polskie dowodzone przez generała , mogło zastrzelić nie dziesiątki a setki osób. Już tylko za to generałowi należy się order. Inne najważniejsze zasługi , to rok 1968 , gdzie generał przeprowadził antysemicką czystkę w wojsku i jako dowódca sił zbrojnych wysłał naszą armię do Czechosłowacji.
Pozostało jeszcze kilka godzin , ma pan szansę jeszcze dzisiaj wręczyć generałowi order , chyba , że poczeka pan do 17 grudnia , w rocznicę tamtego dnia , gdy na ulicach ginęli młodzi Polacy , a inni w liczbie kilkuset leczyli przez długi czas rany.
Najlepiej , żeby order wręczyła pana małżonka , która powie panu , jak traktowano osoby pochodzenia semickiego ludzi typu pana Jaruzelski. Przypuszczam ,ż e wie to od swoich rodziców.
Na pewno 13 grudnia 1981 r był tragedią dla Polski. Ale dla mnie bezpośredniego uczestnika krwawego czwartku 1970 r w Gdyni , trauma tamtego zdarzenia nie opuści aż do śmierci.
Ponieważ gen Jaruzelski stał się bliskim doradcą pana , więc bez krępacji panie Komorowski, trzeba iść na całość.
Inne tematy w dziale Polityka