Czesław Michniewicz nie jest już trenerem Legii Warszawa! Znamy następcę

Trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz. fot. PAP/Andrzej Grygiel
Trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz. fot. PAP/Andrzej Grygiel
Czesław Michniewicz przestanie pełnić obowiązki pierwszego trenera Legii Warszawa. W tej roli zastąpi go Marek Gołębiewski - podał klub w oficjalnym komunikacie.

Tymczasowym następcą Michniewicza zostanie dotychczasowy trener rezerw Legii, Marek Gołębiewski. Decyzja władz klubu o zwolnieniu Czesława Michniewicza była następstwem bardzo słabej formy, jaką Legia prezentowała w ostatnich tygodniach.

 Dzień wcześniej mistrzowie Polski ponieśli czwartą z rzędu, a w sumie siódmą porażkę w ekstraklasie.

Gołębiewski za Michniewicza trenerem Legii

Michniewicz pracował na Łazienkowskiej od końca 2020 roku, wcześniej był trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski, a w przeszłości wielu klubów. 41-letni Gołębiowski to były piłkarz m.in. Gwardii Warszawa, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Radomiaka i kilku greckich zespołów.

W poprzednim sezonie prowadził Skrę Częstochowa, a od czerwca tego roku - zespół trzecioligowych (czwarty poziom) rezerw Legii. Pod wodzą Michniewicza drużyna przegrała cztery ostatnie mecze w ekstraklasie. Kolejno: 2:3 u siebie z Rakowem Częstochowa, 1:3 w Gdańsku z Lechią, 0:1 u siebie z Lechem Poznań i ostatnio 1:4 z Piastem Gliwicach.

Legia pozostała na piętnastym miejscu z dorobkiem 9 punktów; ma jeszcze dwa zaległe mecze. Do niedawna stołeczna drużyna mogła pochwalić się świetnymi wynikami w Lidze Europy, ale w miniony czwartek przegrała z Napoli na wyjeździe 0:3.

W Legii niezbyt dobrze dzieje się również w szatni. Jak poinformowały media, trener przed meczem z Piastem odsunął od składu czterech zawodników.

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport