Zdjęcie: Materiały prasowe KGHM
Zdjęcie: Materiały prasowe KGHM

KGHM sponsorem tytularnym Biegu Piastów

Redakcja Redakcja Narciarstwo Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
KGHM, który od wielu lat wspiera najważniejszą imprezę narciarstwa biegowego w Polsce, po raz pierwszy został partnerem tytularnym 48. KGHM Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej. To największa impreza narciarska w Polsce, w której co roku uczestniczy kilka tysięcy osób z Polski i zagranicy. Umowa dotyczy współpracy przy trzech biegach: 9. Rowerowym Biegu Piastów, który już jest za nami, 48. KGHM Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego oraz 12. Letnim Biegu Piastów.

– Bieg Piastów to wydarzenie, które wykracza poza definicję imprezy sportowej. To od lat spotkanie tysięcy ludzi z całego świata, którzy dzielą wspólną pasję i cieszą się aktywnością na poziomie i zawodowym, i amatorskim. Wśród nich i dla nich co roku pracują wolontariusze KGHM. Nasi pracownicy startują w zawodach, ale też dopingują zawodników. Współpraca miedziowej spółki i Biegu Piastów to idealny przykład odpowiedzialności społecznej i działań dla mieszkańców całej Polski i nie tylko – powiedział Kamil Kowaleczko dyrektor naczelny do spraw komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

– Dzięki zaangażowaniu KGHM Polska Miedź S.A. w nasze wydarzenia sportowe możemy stale się rozwijać, realizować nowe projekty i zachęcać do aktywnego stylu życia tysiące osób. Dziękujemy za nieustające wsparcie i życzliwość. Jesteśmy dumni i wdzięczni, że najbliższa edycja 48. Biegu Piastów zostanie rozegrana pod egidą KGHM Polska Miedź S.A. – powiedziała Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost, dyrektor zarządzający Bieg Piastów.

Metamorfoza Polany Jakuszyckiej

Polana Jakuszycka w ostatnich latach przeszła metamorfozę – powstało tam Dolnośląskie Centrum Sportu – nowoczesny ośrodek sportowy z bazą noclegową oraz własnym peronem kolejowym tuż przed wejściem do ośrodka. Efektem wieloletniego wsparcia Polany Jakuszyckiej przez KGHM są m.in. bezpłatne dla wszystkich trasy narciarstwa biegowego. Trasy są bardzo wysoko oceniane w środowisku narciarskim, są ratrakowane i przygotowane zarówno dla narciarzy, jak i biegaczy czy rowerzystów na cały rok.


Co roku współpraca jest rozszerzana o kolejne projekty jak m.in. prospołeczna „Akademia Biegowa KGHM”, czyli cotygodniowe, bezpłatne szkolenia z narciarstwa biegowego dla uczniów szkół podstawowych z Dolnego Śląska. Podczas zajęć prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów, dzieci poznają techniki biegu narciarskiego i dobrych zachowań na biegówkach.

Ważną częścią działań w ramach umowy jest wolontariat KGHM. Co roku pracownicy miedziowej spółki pojawiają się na Polanie Jakuszyckiej i na specjalnie przygotowanych stoiskach zajmują się wsparciem i dopingiem zawodników. 

Od 2022 r. na kolejne edycje Biegu Piastów zapraszani są także przedstawiciele Rodzin Zastępczych, który na co dzień promują rodzicielstwo zastępcze w ramach kampanii KGHM Mie(dź) Rodzinę. Dzięki organizatorom ci wyjątkowi goście brali już udział w pieszych i rowerowych rajdach turystycznych. Dodatkowo na Polanie Jakuszyckiej każdorazowo organizowana jest Strefa Rodziny, oferująca rodzinne atrakcje oraz animacje dla najmłodszych uczestników.

48 KGHM Bieg Piastów 2024

48. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego zaplanowany jest w dniach 25 lutego – 3 marca 2024 roku. Poprzednia edycja zgromadziła prawie 6 tys. zawodników z całego świata. Z kolei 12. Letni Bieg Piastów odbędzie się w sierpniu przyszłego roku.

KGHM od lat jest aktywnym mecenasem polskiego sportu. Miedziowy gigant obejmuje patronaty nad ważnymi wydarzeniami na poziomie zarówno lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym. Wspiera sportowców różnych dyscyplin: piłki nożnej (Zagłębie Lubin), siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki czy sportów zimowych.

Kolejny przykład prospołecznego zaangażowania KGHM to także program stypendialny „Miedziane Rywalizacje” wspierający młodych sportowców na ich drodze rozwoju profesjonalnej kariery. W tym roku we wrześniu zainagurowana została nowa edycja projektu. Finansowe wsparcie otrzyma aż 30 zawodników z całej Polski. To największa liczba stypendystów od 2019 roku, gdy program został uruchomiony.

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport