73 obserwujących
651 notek
535k odsłon
  257   0

Korupcja w Komisji Europejskiej - szczepionki

4 mln euro na cypryjskim rachunku unijnej komisarz ds. zdrowia Stelli Kyriakides.

Sprawę ujawnił węgierski dziennikarz Miklos Omolnar a wcześniej  agencja V4 News Agency z siedzibą w Londynie opisywała wątpliwości związane z postepowaniem unijnej komisarz ds. zdrowia. 

To ta unijna komisarz podpisywała kontrakty na dostawy szczepionek, z którymi są  od dawna kłopoty wpływające na  opóźnienia w akcji szczepień w UE.

Podpisany przez Kyriakides kontrakt z AstraZeneka nie zawierał żadnych gwarancji ze strony producenta na dostawy szczepionek.

Dziennikarze zwracają uwagę, że w latach kiedy Kyriakides kierowała europejską organizacją Bella Donna walczącą z rakiem piersi, ta otrzymywała hojne dotacje od firm farmaceutycznych w tym AstraZeneca i Pfizer.

Węgierska agencja zarzuca również Kyriakides, że ta przed laty doprowadziła na Cyprze do prywatyzacji ośrodków zajmujących się leczeniem nowotworów, co doprowadziło do drastycznego wzrostu cen świadczeń i zmniejszyło ich dostępność. W obliczu fiaska tej operacji parlament Cypru zmuszony był do podjęcia decyzji o ponownej nacjonalizacji szpitali onkologicznych.

Takie szemrane persony jak Kyriakides piastują w tej krystalicznie "praworzadnej KE czołowe stanowiska(taką szemraną personą był  poprzxedni szef KE, Jean-Claude Juncker, członek Europejskiej Partii Ludowej i były premier Luksemburga).

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale