77 obserwujących
710 notek
569k odsłon
  288   3

Sędzia TK Jarosław Wyrembak o zapowiedziach Tuska
                             Komentarz Jarosława Wyrembaka
                             – sędziego Trybunału Konstytucyjnego


            Odkuć Prezes Trybunału Konstytucyjnego (Tusk). Wyzerować Trybunał Konstytucyjny (Mucha, Sadurski). Siłą wyprowadzić sędziów Trybunału Konstytucyjnego (Śmiszek).
           Quo Vadis Polsko?


           Moim zdaniem na Trybunale Konstytucyjnym się nie skończy. Na pewno będzie odkuwanie i wyprowadzanie siłą Sądu Najwyższego, Krajowej Rady Sądownictwa i Prokuratury. Może uda się też jakoś wyzerować Sejm i Senat. Może będzie nawet próba odkucia i wyprowadzenia siłą Prezydenta RP. Zaraz też media oczywiście, Radio Maryja i Telewizja Trwam będą pierwsze wyzerowania – bo nie mówią nic o tym, na kogo nie mogą głosować wierzący w Boga Polacy.


          Okazuje się, że rynsztokowy okrzyk, który niedawno był czarnym sztandarem wściekłych na Trybunał miłośniczek przerywania ciąży, stał się trwałą – i naczelną – podstawą programową wielu buńczucznych wojowników, którzy czasami mają problem nawet z tym, by ukryć jakoś, że ich osobiste kariery już nie mogą się doczekać funkcji i stanowisk, które najszybciej można byłoby teraz zdobyć przez natychmiastowe odkucie, wyzerowanie i wyprowadzenie siłą tych, którzy te funkcje pełnią, i te stanowiska zajmują; sędziów Trybunału Konstytucyjnego w szczególności.


          Każdego dnia, z dużym wrzaskiem, nadciąga widmo nowych «rządów prawa» – sprawowanych za pomocą sierpa i młota. Żonglerka sierpem i młotem przez wystrojonych w europejskie krawaty wojowników, zakrywa wszystko: wielki deficyt racji rozumowych, merytorycznych i jurydycznych, łamanie reguł demokracji, totalną pogardę dla szczerego dialogu, i przede wszystkim – absolutny brak szacunku dla drugiego człowieka, dla jego godności.


          Tylko ostrzegam, że widmo nadciąga – żeby nie było później, że nikt nie uprzedzał. Tylko uprzedzam, zanim nas wszystkich odkują, wyzerują i siłą wyprowadzą. Zanim zwiążą nam ręce i zakleją usta – może znowu odwołując się do wiary w nagle odnalezionego Boga.

                                                                                   Jarosław Wyrembak
                                                            sędzia Trybunału Konstytucyjnego


Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale