35stan 35stan
120
BLOG

The Guardian - Ujawniono: zespół hakerski i dezinformacyjny wtrącający się w wybory

35stan 35stan Polityka Obserwuj notkę 2

Jednostka „Team Jorge” ujawniona podczas tajnego śledztwa.

Grupa sprzedaje usługi hakerskie i dostęp do ogromnej armii fałszywych profili w mediach społecznościowych.

Jednostka dowodowa stojąca za kampaniami dezinformacyjnymi na całym świecie.

Mózg grupy Tal Hanan twierdzi, że potajemnie uczestniczył w 33 wyborach prezydenckich.


Zespół izraelskich kontrahentów, którzy twierdzą, że manipulowali ponad 30 wyborami na całym świecie za pomocą hakowania, sabotażu i automatycznej dezinformacji w mediach społecznościowych, został ujawniony w nowym dochodzeniu.


Jednostką kieruje Tal Hanan, 50-letni były agent izraelskich sił specjalnych, który obecnie pracuje prywatnie pod pseudonimem „Jorge” i wydaje się, że przez ponad dwie dekady działał pod radarem w wyborach w różnych krajach.

Demaskuje go międzynarodowe konsorcjum dziennikarzy. Hanan i jego jednostka, która używa kryptonimu „Team Jorge”, zostali ujawnieni przez tajne nagrania i dokumenty, które wyciekły do ​​Guardiana.

Hanan nie odpowiedział na szczegółowe pytania dotyczące działań i metod Team Jorge, ale powiedział: „Zaprzeczam jakimkolwiek wykroczeniom”.

Więcej na:

https://www.theguardian.com/world/2023/feb/15/revealed-disinformation-team-jorge-claim-meddling-elections-tal-hanan

35stan
O mnie 35stan

Nie znoszę kłamstwa, obłudy, relatywizmu moralnego i bezczelności w ich prezentacji. Preferuję rozmowę merytoryczną, opartą na faktach i uprawdopodobnionych poszlakach, analizy oparte na kojarzeniu różnych informacji i faktów w logiczny ciąg zdarzeń. Wyznaję pogląd, iż w polityce nie należy liczyć na przyjaźń, tylko na wspólne interesy, które najlepiej gwarantują dobrą współpracę, że partnerowi można zaufać, jeśli ma się możliwość kontroli jego działań.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka