166 obserwujących
4944 notki
4998k odsłon
  212   1

Materializm

Wszyscy są równi, ale niektórzy jakby bardziej...

Nauczyciele otrzymali już wynagrodzenia zgodne z zasadami Nowego Ładu. Są nawet o czterysta złotych niższe od otrzymywanych w starym, niepolskim i niesprawiedliwym ładzie.

Szkoły mają być poddane kuratorom oświaty. Bez ich zgody nie będzie żadnych zajęć pozalekcyjnych. Jeżeli dyrektor nie będzie posłuszny, zostanie ukarany. Nawet wydaleniem. Samorządy, czyli właściciele szkół nic do tego nie będą miały.

Nauczyciele więc niepotrzebnie protestują. Będą mieli mniej pracy. Wszak świeckich zajęć pozalekcyjnych raczej nie będzie. Religijne zaś nauczanie głównie świeci pustkami. Uczniowie się laicyzują. Czyli słusznie zmniejszono bakałarzom wypłaty. Krezusom takim.

Jak ktoś jest materialistą, nie ma czego szukać w świecie idei. Pewnie dlatego zmniejszono też policjantom pensje a również emerytury. W niektórych wypadkach nawet o sześćset złotych miesięcznie. Musi więc chodzić o ideę.

Bo niezależnie od tego czy realną rzeczywistość traktuje się w całości jako materię albo względy materialne ma się za cel, jedno i drugie jest niewłaściwe wedle woli dobrej zmiany. I prawdziwy Polak się tym brzydzi. Chyba że jest u steru biało-czerwonej drużyny. Tylko wtedy czasem nie.

Ciekawe więc ilu z tak wyróżnionych pracowników budżetówki z radością przyjmie fakt, że go uznano za godnego prawdziwości. I co powiedzą ci, którzy taki zaszczyt mają za nic?

No i co powiedzą następni w kolejce do opłacania skutków dobrozmiennej praworządności?


Lubię to! Skomentuj46 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale