166 obserwujących
4970 notek
5013k odsłon
  243   2

Zenoniści

Więcej jest rzeczy na ziemi i w niebie, Niż się ich śniło waszym filozofom [Szekspir].

Przyczepy z billboardami wzywającymi do zaprzestania importu ropy z Rosji, ciągnąć będą samochody na… ropę z Rosji? Tylko człowiek pisowski jest w stanie wymyślić coś równie obrzydliwego. [Marek Belka].

Atakują Brukselę, bo ich zdaniem Unia chce zmienić rząd w Polsce. Atakują Moskwę, bo Polacy pamiętają ruskie panowanie. Atakują też wszystkich, którzy ich nie popierają w Brukseli. Ba, wysyłają do miast Europy bilboardy z krzykiem tych, którzy zostali bestialsko zamordowani na ulicach miast i miejscowości.

Rezultatem jest taki tytuł: Morawiecki: Orban nie blokował sankcji. To Niemcy są głównym hamulcowym. Newsweek zaś przypomina, że Peter Szijjarto, minister spraw zagranicznych rządu Viktora Orbana (całkiem słusznie odznaczony przez Putina Orderem Przyjaźni „za rozwijanie stosunków węgiersko-rosyjskich”), podczas wizyty w Ankarze usprawiedliwił rakietowy ostrzał Lwowa przez Rosję.

Nie atakują Węgrów, zachodnich ultraprawicowców, bo wprawdzie wspierają Moskwę, ale nie blokują im dostępu do unijnych dopłat, które sami sobie zablokowali, naruszając własną konstytucję. Praktycznie więc sami dążą do zmiany władzy w Polsce. Są zatem w zgodzie z Unią.

I to działa. Sam Paweł Kukiz, wyraziciel najgłębszych mądrości zmiany dobra obwieścił, że postępowanie Niemiec i Francji wobec Ukrainy, to lżejsza wersja paktu Ribbentrop-Mołotow.

Bo stróż to złotówka. A co?


Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale