166 obserwujących
5108 notek
5090k odsłon
  495   2

Piewcy

W pieśni również odwrócenie znaczeń?

Czyli już nie tylko 17 stopni w domach, ale także 17,2% inflacji. Po prostu są konsekwentni… [Klaudia Jachira].

Najbardziej zdumiewają ceny prądu. Kopalnie sprzedają węgiel energetyce w cenie poniżej 200 złotych za jedną MWh zawartej w nim energii. Koszt uprawnień do sprzedaży podwoił się w ostatnim roku i osiąga nieco ponad 400 zł/MWh. Cena zaś energii to ponad 1700 zł/MWh. Tak działają mnodzy u nas regulatorzy, którzy mają działać w naszym interesie, posługując się wytycznymi, rozporządzeniami i innymi mądrościami, najwyraźniej nabytymi od fachowców starej dobrej daty.

Tymczasem trwa grillowanie premiera Morawieckiego. Nie dość, że znowu musiał przyjąć do rządu Janusza Kowalskiego, którego dymisję wyprosił niedawno u Prezesa. Teraz mu usunęli szybkonogiego Michała Dworczyka. Ten przynajmniej nie gadał od rzeczy. Jak go przyciskali dziennikarze, wiał niczym sens z wypowiedzi jego pryncypała.

O ministrze, który uparcie nie chce pokazać swojej pracy magisterskiej pisał w mailach, że Takiej tępoty, połączonej z niekompetencją, bezinteresownym szkodnictwem lub zawiścią, zakłamaniem i zwykłym łajdactwem dawno nie widziałem.

Jak mówi Marek Suski Michał Dworczyk odszedł i za dopuszczenie do ujawnienia treści swoich listów i za ich zawartość. - Ludzie inteligentni mają barwny język - dodał melancholijnie. A w ogóle to Morawiecki i Sasin na czwartkowym posiedzeniu wyjazdowym PiS w Pułtusku siedzieli naprzeciw siebie, a zgromadzeni śpiewali, że sa ich przyjaciółmi.

Powtórny sekretarz stanu w mnogim i wielorakim rządzie Morawieckiego jeszcze jako wiceminister zdrowia napisał, odpowiadając Szymonowi Jadczakowi, że w sprawie zakupu respiratorów od Andrzeja Izdebskiego CBA wydało pozytywną opinię. Teraz minister Cieszyński po wywiadzie z panią Izdebską wprost mówi, że za aferą respiratorową stoi jedna ze służb. Interesujące. Ona w dodatku utrzymuje, że cały zysk ze sprzedaży bezużytecznych respiratorów pochłonęły łapówki w …Pakistanie.

Prezes ma kłopoty. Kukiz i jego kanapa tylko do końca września głosowała, jak Kaczyński kazał. Teraz albo sędziowie pokoju, albo koniec wszelkiej komitywy. PiS ma miesiąc na ich powołanie.

No i w księgarniach leży już kolejna książka Tomasza Piątka. Tytuł ma znamienny: Kaczyński i jego pajęczyna. To może być nawiązanie do szarej sieci, która w 2005 roku oplatała rzekomo Polskę.

Wyraźnie dobra zmiana zmierza na rafę i mnożą się tego oznaki. Raczej nie uda im się w porę zmienić kapitana. Zwłaszcza że są tacy szczęśliwi i rozśpiewani.


Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale