166 obserwujących
5111 notek
5093k odsłony
  950   2

Odkrycie

Węgiel niczym rejestr ciąż, kontroluje.

Trzeba krzyczeć - już widać, że PiS chce użyć kryzysu energetycznego, za który odpowiada, do usunięcia władz samorządów, których nienawidzi. Po co wybory jak komisarzy wyznaczy Kaczyński. Szykuje się dyktatura pełną gębą. [Tomasz Lis].

Przemysław Czarnek straszy, że samorządy, które tej zimy nie ogrzeją dostatecznie szkół, zostaną zastąpione zarządem komisarycznym.

Fotowoltaika jest ograniczana z powodu tragicznej jakości przestarzałych sieci przesyłowych. Te zaś nie były modernizowane w wyniku koncesji, zapoczątkowanych jeszcze w czasach PC przez Adama Glapińskiego, ówczesnego ministra w rządzie Jana Olszewskiego.

Zostały one potem twórczo rozwinięte, w postępujących za nimi taryfach na obrót energią. Inwestowanie w sieć nie było w nich kosztem uzasadnionym. Nie mogło wejść w cenę.

Energetyka wiatrowa została zniszczona, wskutek wprowadzenia przez PiS niemożliwych do spełnienia ograniczeń. Podobno w interesie rolników, którzy mieli się obawiać, że wirujące śmigi odbiorą zdrowie i mleko ich krowom. W rzeczywistości zaś chodziło o zniesienie konkurencji dla państwowych spalaczy węgla. Teraz dobra zmiana nie potrafi im go zapewnić.

Miłośnicy teorii spiskowych, gdyby byli tacy poza obozem dobrej zmiany, stwierdziliby zatem niezawodnie, że minister Czarnek realizuje dalekosiężny plan, już dawno chytrze wymyślony dla zniszczenia samorządów. Spekulacyjne podniesienie cen węgla przez skarbowe spółki, w połączeniu z obcięciem gminom funduszy, stworzyło bowiem znakomitą okazję do uderzenia w zbiedniałe samorządy.

W dodatku tym razem zakładnikami zmierzającej do zamordyzmu władzy są dzieci. To polityczne złoto.

Media protestują. Nigdy nie doceniano mądrości, ale tym razem nie ceni się też skutków zwykłej głupoty. Totalniactwo!!!


Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale