166 obserwujących
5151 notek
5121k odsłon
  275   3

Metoda

Spisek wyjaśnia wszystko

Cieszycie się już na kolejny odcinek Obwoźnej Gawędy, na tle strojów ludowych? W ten weekend: (1) Tusk i Musk chcą zaczipować Polaków; (2) Jest pewien Donald, który od 17:00 pragnie być Ursulą; (3) Ziemia podobno znów się spłaszczyła, to dobrze. [profesor Sadurski].

Propaganda nie przynosi informacji. Przekonuje, poprawia samoocenę odbiorców, umacnia ich wiarę, że mają do czynienia z autorytetem. Wykorzystuje bezrefleksyjność, stereotypy ukształtowane przez tradycję. Tak się właśnie prezentuje streszczenie treści przekazywanych przez Prezesa, co profesor Sadurski przedstawił w twitterowym skrócie.

Mamy więc u Prezesa treści, które zaakceptują wyznawcy światowego rządu w Jerozolimie, przekonanych, że może on manipulować ludźmi przy pomocy implantów wstrzykiwanych im pod pozorem szczepień. Ba, jest i jasny sprzeciw wobec dążeń do wyludnienia Ziemi, podejmowanych jakoby przez lewaków, promujących ideologię LGBT. No i zakamuflowane wstrętem dla elit ukłony w stronę kreacjonistów, w skrajnym wypadku eksponujących płaskoziemstwo.

To wszystko by w oczywisty sposób skompromitowało głosiciela takich treści, gdyby było przekazywane dosłownie, aliści nie jest. Prelegent posługuje się głównie eufemizmami. I tak jednak pobudza skojarzenia u ludzi już skłonnych do akceptacji spiskowych treści.

Oni zaś przenoszą dalej informację, nawet jak są PiS-owi przeciwni. Wystarczy, że wzmocnią nastroje ludzi wstępnie tylko zainfekowanych oczywistymi oczywistościami. Ich żarliwość wystarczy, aby nieuważnych nawet odbiorców jedynie słusznych publikatorów przekonać o perfidii różnych neoliberałów, nazywanych też tam lewakami lub zgoła komunistami.

Do tego sposobu oddziaływania dochodzą przecieki z tajnych sondaży, które jakoby przeprowadzają jedynie słuszne formacje. Ma z nich wynikać, że mają one miażdżącą przewagę poparcia, tajoną atoli przez Żydów, masonów i cyklistów.

Wszystko zaś się zasadza na doświadczeniu, które uczy, że emocje odbierają słuchaczom skłonność do myślenia, pozostając w zgodzie z ludzkim dążeniem do umysłowego lenistwa. Stąd też cykliczny triumf populizmów w światowej polityce, wojny i inne szaleństwa. Tak się właśnie eksponują ciekawe czasy.

No i mamy je właśnie. A co? Tylko ta cykliczność…


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka