166 obserwujących
5151 notek
5121k odsłon
  387   3

Spisek

Choćby cię smażono w smole, nie mów co się dzieje w szkole.

Wszystkie kryteria i wszystkich konkursów są i muszą być transparentne. Tak Mateusz Morawiecki kwituje pytanie o zabytkową willę na Mokotowie, zakupioną przez fundację Polska Wielki Projekt. W jej radzie programowej zasiadają profesorowie Gliński, Krasnodębski i Legutko.

Andrzej Rozenek opisuje rzecz przypowieścią. Oto do pana Kogoś przychodzi pan Posiadacz i oferuje mu kupno zabytkowej willi w bardzo dobrej cenie. Aby było go na zakup stać, pan Ktoś otrzymuje też od pana Posiadacza pieniądze.

Co z tego ma pan Posiadacz? Jest to fundacja, która realizuje bardzo ambitne kongresy, na które zapraszane są osoby z różnych środowisk społecznych politycznych, społecznych, gospodarczych, na których prezentują swoje opinie i zdanie na temat tego, co dzieje się w Polsce i na świecie, tłumaczy Rafał Bochenek.

Wedle ustaleń Krzysztofa Brejzy Komenda Główna miała nie powiadomić Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o tym, że przy pomocy granatnika przeciwczołgowego połączono trzy kondygnacje gmachu jej siedziby. Inspektorzy powzięli wiadomość o tym z mediów.

Trzech gamoniowatych nurków, podobno z Hiszpanii, twierdziło, że przy wejściu do Naftoportu w Gdańsku nurkowali nocą po bursztyn. Sztorm wypchnął ich na pełne morze i musieli wzywać pomocy. Wykazali się iście ruską organizacją i przygotowaniem. Media się zatem dziwią, że puszczono ich wolno.

Mamy więc głównie oczywiste oczywistości i pretensje o jakieś procedury lub pozorne niestosowności. Władza zaś ma inne kłopoty na głowie od przesyłania sobie wzajem papierów.

A premier? Co premier. Mówi, to mówi. Co ma robić? Śpiewać? Wiadomości idą jednak w świat. Nic więc dziwnego, że europoseł PiS w bardziej ogólnym kontekście pyta, kto finansował raporty wymierzone w Polskę. "Maroko, Kuwejt? – nie sądzę. Czy może Rosja, która konsekwentnie próbuje niszczyć obraz Polski w oczach europejskich obywateli?

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo