142 obserwujących
3865 notek
3981k odsłon
693 odsłony

Gęstość

Wykop Skomentuj47

Zakaz aborcji, to początek. Następny krok to projekt zakazu wytwarzania, wprowadzania do obrotu i sprzedaży medykamentów poronnych oraz pigułek “dzień po”pod rygorem dwuletniej nawet odsiadki. Tomasz Lis na Twitterze wyraził zdziwienie, że PiS nie zakazał prezerwatyw. Wywołał wilka z lasu. Pomysł jest już gotowy. Są i konsekwencje. Różne. Od apostazji, poprzez demonstracyjne noszenie czarnego stroju, do poparcia protestu.

W tle zaś trwają doniesienia o błyskotliwych karierach w stylu iście amerykańskim. Tak przecież można powiedzieć o awansie ze stanowiska salowej w domu dziecka do inspektora w państwowej agencji rozwoju. Trwa też wojna z Trybunałem Konstytucyjnym napędzana poprzez oczywiste nieprawdy serwowane z jednej strony i równie dla przeciwników irytujące, spokojne repliki z drugiej.

Mamy również propozycje ekonomiczne. Wzrost PKB będzie “dobry i zdrowy”.Może dlatego, że na razie jest mniejszy od zakładanego przez rząd. Prawie wszystkie projekty PiS - realizowane lub zapowiedziane - prowadzą do ograniczenia wzrostu gospodarczego i krajowych oszczędności. Obniżenie wieku emerytalnego i program 500+ spowodują spadek liczby chętnych do pracy” [W. Gadomski].

Maleją inwestycje, bo inwestorzy obawiają się politycznego ryzyka związanego z wydawaniem pieniędzy w kraju zarządzanym w sposób opacznie definiujący interes narodowy.Spadają też dochody z eksportu, które miały być husarią gospodarki. Wszystko to jest zaklinane wielkimi słowami i przesłaniane coraz bardziej absurdalnymi doniesieniami z frontu walki ideologicznej.

Na razie mamy sygnały, lawina jeszcze nie ruszyła. Aliści znaki są niezwykle groźne. Kiedy więc krucha równowaga zostanie złamana przez jakiś kolejny skandal, a ich siła rośnie wykładniczo, będziemy mieli piękną katastrofę.

Chociaż nie możemy narzekać. Każdy osiąga to, czego naprawdę chce. Narodów dotyczy to również.

Wykop Skomentuj47
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale