163 obserwujących
4710 notek
4834k odsłony
  1413   0

Fraucymer

Cezary Michalski słusznie pisze w Newsweeku, że Jarosław Kaczyński podpisał fanatykom cyrograf i teraz przyszli po jego duszę. Protest kobiet rozlał się po całej Polsce i z rzeczonym dokumentem u szyi nie da się z niego wybrnąć bez szkód. Tym bardziej, że wyraziciele PiS-u nie czekają na ewentualny ruch obronny Prezesa i podgrzewają atmosferę.

Niech się bawią, jeśli ktoś uważa, że nie ma większych zmartwień w Polsce” powiada Witold Waszczykowski. A zmartwienia są. PiS bowiem odzyskuje właśnie kancelarię Sejmu. Może się więc spodziewać kolejnej fali krytyki. Ortodoksi zaś nie ustępują, chociaż starają się wycofywać z nadmiernie ekspresyjnych wypowiedzi.

Wszystko bowiem wedle fanatyków dotyczy spraw ochrony życia. Jeżeli jednak tak, to wystarczyłoby upowszechnić środki antykoncepcyjne i oświatę seksualną. Tak zrobiła Holandia i pomimo całkowicie tam dowolnej aborcji ma ich odsetek najmniejszy w Unii. Nie chodzi zatem o życie, chodzi o ideologię. “Takie rzeczy tylko po ślubie” głosi modny właśnie przebój wziętego wokalisty, mimowiednie prezentującego ideologiczną istotę problemu.

PiS w mnożeniu sporów doszedł do ściany. Bez wątpienia się odbije o opór kobiet, które już nie chcą słuchać księży. Stworzył bowiem nieprzezwyciężalny problem. Nie pierwszy raz fanatycy ideologii doprowadzą do upadku swoich rządów. Nie pierwszy też raz zadecydują o tym kobiety. Nadużyta bowiem ich łagodność zawsze wyzwala potężną siłę.

Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale