142 obserwujących
3839 notek
3952k odsłony
1459 odsłon

Franczyza

Wykop Skomentuj56

Okazuje się, że Francuzi byli skłonni zainwestować w Polsce tyle, ile by otrzymali za Caracale. Więcej, w ostatecznym rozrachunku ich udziały miały stanowić jedynie 10% wartości wytwórni śmigłowców Airbusa w Polsce. Miała więc ona być polska, w odróżnieniu od amerykańskiej w Mielcu.

Podobno jednak – tu informacje są niespójne – przerwaliśmy tylko negocjacje albo Airbus od nich odstąpił, albo jakoś tak, zaś strona francuska się z mediów dowiedziała o tym, że kupimy inne maszyny i gdzie indziej. Teraz więc Airbus Group zażąda odszkodowania, które znacznie powiększy koszta całej operacji pozyskania nowej floty helikotperów dla wojska.

My kupimy Black Hawki, które pozwolą wojsku ćwiczyć już od tego roku. Takie chyba, jakie nam oferowano, czyli za małe i nie uzbrojone. Procedura zaś przetargowa na transportowe, zbrojne maszyny ruszy od nowa. Przetargów będzie kilka. Sześć tysięcy miejsc pracy, które by stworzył Airbus jakoś się nie przebija do świadomości ogółu.

Wszystko to powoduje, że opozycja wystąpi z wnioskiem o powołanie komisji śledczej, która rozwikła medialne niejasności. Do jej powstania oczywiście nie dojdzie, ale odbędzie się debata w Sejmie, podczas której trudno będzie uniknąć wyartykułowania skumulowanych zarzutów pod adresem rządu. Wizerunek władzy znowu dozna uszczerbku.

Trudno się z tego cieszyć. Mamy bowiem do czynienia z rządem Rzeczypospolitej. Twarz więc stracimy wszyscy. Ale też tylko sobie możemy zawdzięczać swój własny wizerunek. To przecież nasza władza, demokratycznie wybrana. Nie możemy nijak twierdzić, że użyczyliśmy swoich znaków komuś, kto zawodzi nasze oczekiwania. Przecież nie pierwszy raz rządzą i od razu mówili, co zrobią.

Wykop Skomentuj56
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale