142 obserwujących
3839 notek
3952k odsłony
1450 odsłon

Sprzysiężenie

Wykop Skomentuj72

Przyszła policja, zabrała drania

i przywiązała do słupa

Huknyła salwa, opadły gaci

i ukazała si ... [lwowskie]

Nasza ambasada w Niemczech zwróciła się do tamtejszej policji, aby wyjaśnić, dlaczego berlińskie kina nie chcą wyświetlać filmu “Smoleńsk”. Zawarły przedtem umowy, w myśl których powinny przeprowadzić pokaz, a potem je zerwały i nie odpowiadają na telefony. Swoją decyzję uzasadniły niechęcią do wtrącania się w wewnętrzne spory polityczne Polski lub obawą przed demonstracjami miejscowych przeciwników teorii zamachu. Oba kina, o które chodzi należą do tego samego właściciela i najwyraźniej musiały otrzymać odgórne zalecenia.

"Jak nie poprawność polityczna to lęk przed zamieszkami. Niemcy, którzy tak usilnie prześwietlają polską demokrację, najwyraźniej mają problem z podstawowymi jej zasadami".Tak pisze autor notki zamieszczonej przez portal Wpolityce.pl.

Nasz MSZ odpowiedział na pismo Komitetu Praw Człowieka ONZ, w którym wyraził on zaniepokojenie stanem praworządności w Polsce. Jest to reakcja na nasz wcześniejszy raport o stanie przestrzegania przez nas Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych, który nas obowiązuje.

Odpowiedź wyraża ubolewanie, że nie znalazły zrozumienia wcześniejsze, a wyczerpujące wyjaśnienia naszej delegacji. Nielegalność bowiem zakazu aborcji jest wedle naszego MSZ wynikiem bardzo jednostronnej interpretacji rzeczonego Paktu. Nasze zaś antyterrorystyczne regulacje nie różnią się od tych, które przyjęto w innych państwach. A fakt, że Komitet składa się z ekspertów powoduje, że jego stanowisko nie odzwierciedla woli ONZ, która jest organizacją międzyrządową.

Jeżeli w Niemczech próbujemy ujawnić spisek, zawiązany przeciwko Polsce, trzeba go też pewnie poszukać w Ameryce. Jak się oenzetowscy eksperci nie uspokoją, zawiadomienie powinna chyba również otrzymać nowojorska policja. Ona się nie patyczkuje. Wystarczy obejrzeć jakikolwiek film lub serial na ten temat w... TVP na przykład.

Wykop Skomentuj72
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale