158 obserwujących
4254 notki
4397k odsłon
438 odsłon

Rozsądek

Wykop Skomentuj77

Nowe paszporty dla osób emigrujących z Polski powinny zapobiegać ich laicyzacji pod wpływem ateizującego się Zachodu. Miałyby więc być czymś pośrednim między dokumentem a książeczką do nabożeństwa. Zawierałyby bowiem najważniejsze modlitwy i prawdy wiary.

Zbliżamy się więc do sytuacji z początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Zainspirowała ona Jarosława Kaczyńskiego do stwierdzenia, że “najkrótsza droga do dechrystianizacji Polski wiedzie przez ZChN”.

Chociaż nietrudno też dostrzec tu ziarna pragmatyzmu. Przecież rodacy, zagrożeni działaniem takiego dokumentu na wyczucie egzotycznego komizmu u zagranicznych “lewaków” mogą rezygnować z wyjazdu i w ten sposób zmaleje niepożądana wielce emigracja.

To chyba nowy sposób na poprawienie naszej demografii. Przecież dobra zmiana niczego lepszego teraz nie wymyśli. Jak wykazuje rozpaczliwa walka z nauczycielami, skończyły się wszelkie plusy. Nawet te świńskie trzeba już było uzależnić od unijnej szczodrości. Teraz więc pozostaje tylko oddziaływanie na emocje.

Bo przecież niewielu chce nosić piętno świętoszka, zwłaszcza kiedy cudzy dobrobyt i odległość od parafii zapewnia wreszcie możliwość godziwego używania życia.


Wykop Skomentuj77
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka