13 obserwujących
304 notki
322k odsłony
110 odsłon

Refundowana dla dzieci szczepionka przeciw grypie Fluenz Tetra

Wykop Skomentuj

1. Refundowana przez rząd dla dzieci 3-5 lat szczepionka Fluenz Tetra jest szczepionką w sprayu do nosa.  Szczepionka ta może być podawana również starszym dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym.
2. Szczepionka ta jest „żywa”, tzn. ze zawiera żywe wirusy grypy.
3. W USA szczepionka Fluenz Tetra sprzedawana jest pod nazwą handlową Flumist.
4. W czerwcu 2016 roku Amerykański Komitet Doradczy ds Szczepień Ochronnych przy CDC (ACIP CDC) skreślił szczepionkę Flumist z listy rekomendowanych do użycia na terenie USA. Powodem skreślenia była bardzo niska skuteczność ochrony przeciw grypie (3%). W 2018 roku szczepionka została z powrotem wpisana na listę rekomendacji, jednakże bez podania przez producenta danych o skuteczności.
5. Szczepionka Flumist może być zaraźliwa. Żywe wirusy ze szczepionki mogą przez pewien czas (nawet do 7 dni) być rozsiewane przez osobę która się nią zaszczepiła - dokładnie jak to ma miejsce w przypadku wirusa Covid-19.
6. W związku z faktem niskiej skuteczności szczepionki Flumist amerykańscy lekarze byli przeciwko przywróceniu jej na listę rekomendacji. Według nich jeśli osoba chce się zaszczepić to powinna wybrać szczepionkę domięśniową, nie zawierająca żywych wirusów.

Linki :
https://steemit.com/vaccines/@healthimpactnews/cdc-scandal-committee-that-withdrew-recommendation-for-nasal-flu-vaccine-now-recommends-it-to-experiment-on-american-public
https://www.medpagetoday.com/pediatrics/vaccines/77269

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości