10 obserwujących
249 notek
261k odsłon
220 odsłon

Kartki z historii - współpraca gospodarcza Żydów z hitlerowskimi Niemcami

Wykop Skomentuj5

Od 1933 kiedy Hitler doszedł do władzy aż do wybuchu wojny Palestyna, z której po II wojnie powstało państwo Izrael pełniła faktycznie rolę światowej centrali handlu zagranicznego hitlerowskich Niemiec. Żydzi z Palestyny dzięki zawartej z hitlerowskimi Niemcami tzw. „Transfer Agreement”

https://www.salon24.pl/u/statystyk/839521,umowa-hitlera-z-zydami-jak-zydzi-sfinansowali-niemiecki-cud-gospodarczy 

oficjalnie nabywali produkty z Niemiec. Następnie produkty były „przemetkowywane” na „made in Palestine” i już jako nie niemieckie rozprowadzane po całym świecie. Dzięki temu pośrednictwu via Żydzi z Palestyny, Niemcy dostali dostęp do wszystkich rynków świata. 

I w ten sposób pomimo wezwań do bojkotu niemieckich towarów przez Żydów (ale nie tych z Palestyny), hitlerowskie Niemcy od 1933 do wybuchu wojny w 1939 w najlepsze handlowały z całym światem. Za pieniądze z eksportu Niemcy nabywały niezbędne im do rozwoju produkty i surowce. I tak rok po roku dzięki handlowi, prowadzonemu przy pomocy Żydów z Palestyny hitlerowskie Niemcy stawały się coraz bogatsze i coraz silniejsze ekonomicznie. 

Żydzi z Palestyny na pośrednictwie handlu towarami, wyprodukowanymi przez hitlerowskie Niemcy zarobili prawdopodobnie gigantyczne pieniądze. Według oficjalnych danych ta kwota to ok. 100 milionów marek. Ale jeśli się weźmie pod uwagę, że gospodarka niemiecka z roku na rok produkowała coraz więcej i jej eksport i import rósł błyskawicznie prawdopodobnie przez "Kanał Handlowy Palestyna" przeszło towarów niemieckich za dużo więcej niż te 100 milionów marek i faktycznie na Żydów z Palestyny spadł „złoty deszcz”. 

Jaki jeszcze „złoty deszcz” spadł na Palestynie "dzięki" hitlerowskim Niemcom? 

Do 1933 roku w Palestynie żyło ok. 150 tys. Żydów, którzy tam się osiedlili w wyniku 4 fal imigracji. W przeważającej części byli to Żydzi pochodzenia wiejskiego i średnio zamożna klasa średnia. Elita intelektualna Żydów oraz bogaci przedsiębiorcy ani myśleli emigrować do Palestyny z Niemiec, Francji, Polski czy innych krajów Europy. Znakomicie im się żyło w Europie i dopiero strach przed faszyzmem zmusił ich do ucieczki do Palestyny. I tak od 1933 do 1939 przybyła do Palestyny prawdziwa elita nacji Żydów ; naukowcy, bogaci biznesmeni, lekarze, artyści. I na dodatek ta elita przybyła w olbrzymiej liczbie ok. 250 tys, co stanowiło ok. 10% populacji Żydów w centralnej i zachodniej Europie 

http://histografy.pl/populacja-zydow-europie/ 

W ten sposób hitlerowskie Niemcy "zasiliły" Palestynę, z której po wojnie powstało państwo Izrael w „kwiat” żydowskiej nacji. Elitę która nie tylko przyniosła do Palestyny ze sobą naukę, kulturę i sztukę, ale i pieniądze. Dzięki tej ostatniej, 5-tej fali emigracji 

http://www.jewishvirtuallibrary.org/the-fifth-aliyah-1929-1939 

Palestyna uczyniła olbrzymi skok cywilizacyjny. Elita intelektualna i finansowa żydowskiej nacji uniknęła w ten sposób zagłady podczas II wojny. Zginęli głównie ci Żydzi, którzy albo nie mieli dosyć pieniędzy, które wymagała Wielka Brytania na osiedlenie się w Palestynie, albo ci co nie byli świadomi zagrożenia ze strony hitlerowskich Niemiec- czyli prawdopodobnie ta słabiej wykształcona część populacji żydowskiej.

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale